Chci se objednat

Onemocnění sítnice a sklivce

Zrádnost řady chorob sítnice spočívá v riziku rychlého vzniku nevratného poškození zraku. Nemocím sítnice a sklivce a také jejich zhoršování lze často předcházet. Čím dříve jsou příznaky chorob rozpoznány pomocí preventivních vyšetření, tím větší je naděje na záchranu zraku.

Zkušení oftalmologové Oční kliniky NeoVize disponují množstvím speciálních přístrojů, které přesně a rychle prověří váš zdravotní stav.

Odchlípení sítnice

Neodůvodněné odkládání léčby zvyšuje riziko trvalých a těžkých následků. Platí to zejména pro odchlípení oční sítnice. Včasná operce sítnice snižuje následky na minimum.

Odchlípení sítnice je poměrně časté a velmi nebezpečné onemocnění. Naštěstí příznaky odchlípení sítnice snadno rozpoznáte sami. 

Zkušený lékař s využitím moderních léčebných metod umí za 15 minut odchlípenou sítnice chirurgicky přiložit zpět a zachránit tak vidění. Avšak zákrok se musí provést co nejdříve. Čas hraje velmi důležitou roli. Úspěšnost operací na naší Oční klinice NeoVize je velmi vysoká.

 

Diabetická retinopatie

Diabetická retinopatie je onemocnění sítnice, které bohužel velmi často doprovází cukrovku a může vést až ke slepotě. Nadměrné množství glukózy v krvi ucpává a poškozuje jemné cévy, kterými je sítnice protkána.

diabetická retinopatie je nebezpečná tím, že se u ní dlouho neprojevují žádné příznaky a k jeho odhalení tak dochází až v pozdější fázi, kdy už ohrožuje náš zrak. Proto jsou pro každého diabetika DŮLEŽITÁ pravidelná vyšetření u očního lékaře a minimálně 1x ročně.

Při rozvinutých komplikacích pomáhají alespoň částečně laserové operace nebo chirurgické zákroky - vitrektomie. Na naší klinice máme jak s laserovou léčbou, tak s chirurgickými zákroky mnohaleté zkušenosti. Výsledkem léčby je zlepšení vidění, stabilizace nebo zpomalení průběhu onemocnění.

banner