Objednejte se Zeptejte se

Vstupní vyšetření před laserovou operací

Výsledek laserové operace – váš perfektní zrak, je významně závislý na kvalitě vstupního vyšetření. Na základě výsledků vstupního vyšetření vám lékař doporučí tu nejlepší péči pro vás.

Před podstoupením vstupního vyšetření nesmíte minimálně 5 dní nosit kontaktní čočky. Kontaktní čočky deformují povrch oka a tak nelze následně změřit všechny důležité parametry, které zásadně ovlivňují výsledek operace.

Vstupní vyšetření před laserovou operací je velmi podrobné a trvá i více než dvě hodiny. Je zcela BEZBOLESTNÉ. Ale upozorňujeme, že po vstupním vyšetření nebudete moci řídit auto.

Při vstupním vyšetření naše speciálně vyškolené zdravotní sestry a následně zkušení optometristé vyšetří:

  • zrakovou ostrost
  • binokulární vidění
  • subjektivní refrakci
  • astigmatismus
  • šíři zornice

Refrakce = změření a stanovení dioptrií specialistou (oční lékař, optometrista) na speciálních přístrojích. Během měření se zjišťuje, zda má pacient nějakou oční vadu a jaká korekce je pro něj vhodná a potřebná.

Mezi refrakční vady řadíme: dalekozrakost, krátkozrakost a astigmatismus.

Dále podrobně vyšetří přední segment oka (tedy od rohovky až po sklivec) pomocí přístroje Pentacam. Na tomto zařízení se měří mimo jiné tloušťka, zakřivení a tvar rohovky, což jsou pro laserovou operaci klíčové parametry.    

Poté následuje takzvané vyšetření v cykloplegii - za použití kapek, které cíleně brání vašim očím zaostřovat. Specializovaný oční lékař tak může stanovit vaši skutečnou dioptrickou vadu.

Lékař rovněž vyšetří stav vaší sítnice a čočky. Pomocí speciální štěrbinové lampy velmi podrobně prohlédne celé vaše oko.

Na závěr vyšetření vám lékař navrhne to nejlepší řešení pro váš zrak. 

Pro zákrok je nezbytné znát aktuální stav a parametry oka. Proto má výsledek vyšetření omezenou platnost - a to konkrétně 3 měsíce. V případě delšího odstupu zákroku od vyšetření je třeba vyšetření zopakovat.