a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Léčba onemocnění sítnice a sklivce

Pokud zjistíte, že se váš zrak náhle zhoršil, pokud vnímáte nově vzniklé výpadky v zorném poli, neváhejte a kontaktujte nás.

Zrádnost řady chorob sítnice spočívá v riziku rychlého vzniku nevratného poškození zraku. Nemocím sítnice a sklivce a také jejich zhoršování lze často předcházet. Čím dříve jsou příznaky chorob rozpoznány pomocí preventivních vyšetření, tím větší je naděje na záchranu zraku.

Zkušení oftalmologové Oční kliniky NeoVize disponují množstvím speciálních přístrojů, které přesně a rychle prověří váš zdravotní stav. V NeoVizi věnujeme včasné identifikaci a následné léčbě velkou pozornost. Naši zkušení lékaři mají dlouholetou bohatou praxi s léčbou onemocnění sítnice a sklivce, a proto jsou schopni poskytnout péči na vysoké evropské úrovni. 

V nejkratší možné době provedeme podrobné vyšetření vašich očí včetně vyšetření na očním tomografu (OCT), které přesně určí rozsah vašeho onemocnění. 

Řadu chorob sítnice a sklivce lze řešit chirurgickým zákrokem. Operace probíhají ambulantně. 

Při léčbě onemocnění sítnice používáme také sítnicové lasery.

Onemocnění sítnice jsou závažná

Sítnice je nejdůležitější a také nejcitlivější částí našeho oka. Pokrývá ve formě tenké vrstvičky zadní  vnitřní stěnu oka. Obsahuje světločivné buňky - tyčinky a čípky - a nervová vlákna. Sítnice zachycuje obraz jako světločivný čip v digitálním fotoaparátu a zrakovým nervem jej posílá do mozkové kůry. Onemocnění sítnice je vždy velmi závažné a často nevratné a může vést až ke ztrátě zraku.

Pro ostré vidění, čtení, řízení auta, sledování televize a rozeznávání obličejů je nejdůležitější centrální část sítnice - makula (žlutá skvrna). Onemocnění makuly vedou ke ztrátě ostrého vidění.

Periferní sítnice slouží k perifernímu vidění. Zásobení sítnice kyslíkem poskytují sítnicové cévy, tepny a žíly. Jejich poruchy (uzávěry nebo krvácení) vedou k závažným poruchám zraku.

Sklivec je rosolovitá, průhledná tkáň, která vyplňuje oční dutinu a zevnitř naléhá na oční sítnici. Poruchy sklivce vedou k chorobám sítnice a k poruchám vidění.

banner

Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.Buďte první, kdo komentuje tento článek.