Objednejte se Zeptejte se

Operace sítnice - PPV - NeoVize

Při ambulantních operacích sítnice a sklivce využíváme vynikajících zkušeností s operační technikou zvanou PPV (pars plana vitrektomie).

Tato metoda byla prověřena u miliónů pacientů s vážnými i méně vážnými chorobami sklivce a sítnice.

Při PPV vstupuje lékař do oka tenkými nástroji mikrootvory v oční bělimě. S pomocí mikroskopu pak provádí uvnitř oka jemné preparace, resekce a koagulace sítnice a sklivce.

V některých případech je oční sklivec zcela odstraněn a nahrazen silikonovým olejem nebo plynem (tzv. vnitřní tamponáda).

Operace sítnice (PPV) provádíme v NeoVizi pomocí špičkového přístroje Constallation od firmy Alcon.V Oční klinice NeoVize provádíme standardně vitrektomii šetrným způsobem 23-gauge (23G PPV) a 25-gauge (25G PPV), kdy operatér vstupuje do oka skrz drobné otvory. Díky tomu není potřeba chirurgické šití a oko se rychleji hojí. Operace sítnice (PPV) provádíme v NeoVizi pomocí špičkového přístroje Constallation od firmy Alcon, který je vybaven i integrovaným endolaserem pro ošetření sítnice. 

Při trhlinách sítnice s odchlípením sítnice malého rozsahu se využívá i speciální kryochirurgický přístroj, který pomocí dusíku prudce podchladí sondu a tuto chirurg aplikuje na postižená místa z vnější části oka při chirurgickém zákroku, tzv. kryopexi.

Pokud je trhlina sítnice v ležící sítnici bez odchlípení, lze trhlinu preventivně ošetřit laserovou baráží bez operačního zákroku. Tato baráž má vést k prevenci odchlípení sítnice. I po tomto zákroku je ale třeba pacienta sledovat, zda onemocnění nepostupuje.

 
Máte dotazy? Zavolejte nám nebo nám napište. Naše odborně vyškolené koordinátorky vám rády vaše dotazy zodpoví.
banner