Chci se objednat

Laserová operace očí

Nový život bez brýlí!

Laserová operace očí trvá patnáct minut. Její výsledek však pozitivně ovlivní celý váš život.

Život bez brýlí je skvělý! Dokonce tak, že si to možná ani neumíte představit. Ráno se vzbudíte a vše kolem sebe vidíte do nejmenšího detailu. Už vás nebudou trápit špinavé brýle, už nikdy se vám při přechodu ze zimy do tepla brýle nezamlží. Nepopsatelnou svobodu zažijete při sportu, cestování, výletech i každodenním životě. A nemusíte utrácet za nové dioptrické brýle či kontaktní čočky.

Pokud vám lékař zákrok laserem nedoporučí, i tak pro vás máme řešení oční vady. Skvělá, léty prověřená a osvědčená metoda implantace fakických čoček ICL je výborné řešení při vyšších dioptriích. Její výhodou je šetrnost, reverzibilita (čočku je možné vyjmout) nebo preciznost řešení oční vady.

laserová operace očí v NeoVizi

Laserová operace trvá pár minut, její výhody přetrvají dlouhá léta.

 

Srovnání cen

Kontaktní čočky a brýle vs. laserová operace očí s doživotní zárukou

kontaktní čočky ročně: 6 000 10 let: 60 000 20 let: 120 000
operace NeoLasik HD ročně: 38 000 10 let: 38 000 20 let: 38 000

Nový zrak vám změní život. Dodá vám sebevědomí, přinese svobodu i odhodlání splnit si dávné sny. Základem pro laserovou operaci očí je vždy důkladné vyšetření, které probíhá v jiný den než zákrok a na které se můžete objednat zde.

Výhody laserové operace očí v NeoVizi

Podle průzkumu, který jsme provedli mezi našimi českými a slovenskými pacienty, zažívá po zákroku pozitivní změny v životě 94 % pacientů. 85 % z nich cítí pozitivní změny v osobním životě, 84 % pacientů má díky novému zraku vyšší sebevědomí a víc si věří. A patřit k nim můžete i vy!

 

Jaké oční vady je možné laserovou operací řešit?

V současnosti lze pomocí laserové oční operace odstranit dalekozrakost, krátkozrakost i astigmatismus. Vůbec nemusíte čekat do určitého věku, ani vyčkávat určité výše dioptrií a dokonce ani ženy nemusí operaci odkládat na dobu „až po dětech.“ 

 

 

Vyšetření před laserovou operací očí

Pokud laserovou oční operaci zvažujete, objednejte se na vstupní vyšetření. Poskytne lékařům veškeré údaje potřebné k zjištění vaší oční vady, umožní jim doporučit vám nejvhodnější metodu a je nezbytným podkladem pro zdárné provedení operace.

Vyšetření před operací je velmi podrobné a trvá i více než dvě hodiny. Po celou dobu se vám budou věnovat speciálně vyškolené zdravotní sestry, zkušení optometristé a lékaři. Postupně vyšetří vaši zrakovou ostrost, tloušťku a zakřivení rohovky, šíři zornice a binokulární vidění. Během vyšetření bude naše odborníky zajímat i váš zdravotní stav, zrakové vady, vaše onemocnění, prodělané operace a podobně.

Samotné vyšetření je zcela bezbolestné a probíhá pomocí speciálních přístrojů. Během vyšetření podstoupíte i tzv. rozkapání očí – do očí vám budou nakapány kapky, které cíleně brání vašim očím zaostřovat, což umožní odhalit i případnou skrytou oční vadu. Skrz rozšířenou zornici vám lékař vyšetří oční pozadí.

Kromě podrobného vyšetření vás čeká také konzultace s lékařem. Během ní se neváhejte zeptat na vše, co vás zajímá. Od lékaře získáte informace o svém zraku, prodiskutujete s ním veškeré své požadavky a představy v souvislosti s vaším životním stylem, profesí i koníčky. Ke stanovení té nejvhodnější metody totiž lékař potřebuje znát nejen výsledky vyšetření, ale i váš život a vaše potřeby. Nakonec vám lékař doporučí vhodný typ operace, seznámí vás s jejím průběhem, rekonvalescencí a léčbou. A v neposlední řadě dostanete i veškerá předoperační doporučení.

Pozor!

  • Před vstupním vyšetřením minimálně 5 dní nenoste kontaktní čočky, neboť deformují povrch oka, a tak nelze změřit všechny důležité parametry, které zásadně ovlivňují celou operaci.
  • Výsledky vyšetření jsou vždy nutným podkladem pro každou operaci a nesmí být starší než 3 měsíce. Pokud operaci odložíte na později, musíte vyšetření absolvovat znovu.

 

Typy laserových očních operací

Všechny laserové metody odstraňování dioptrií spočívají ve změně zakřivení oční rohovky tak, aby optický systém oka na sítnici zobrazoval pozorované předměty co nejvěrněji.

Nejmodernější a nejšetrnější variantou laserové operace očí je ReLEx Smile, který v NeoVizi nabízíme v rámci all-inclusive balíčku NeoSMILE 3D®. Jedná se o velmi precizní, nebolestivou operaci prováděnou femtosekundovým laserem VisuMax, který na základě přesných výpočtů přímo uvnitř rohovky separuje tenkou vrstvu tkáně, a to bez narušení pevnosti a stability rohovky. Uvolněnou tkáň pak z oka chirurg odstraní, přičemž povrch rohovky zůstává celistvý. Díky tomu je rekonvalescence rychlá a doba hojení velmi krátká.

Druhým nejčastěji prováděným zákrokem je femtoLASIK, nabízený v rámci all-inclusive balíčku NeoLASIK HD®. Jde o šetrný, přesný a bezpečný zákrok, během kterého odstranění dioptrií řeší dva speciální lasery – femtosekundový laser VisuMax, který na rohovce vytvoří ochrannou lamelu, a excimerový laser MEL 80, jenž následně odpaří dioptrické vrstvy rohovky. Na závěr operace pak chirurg ochrannou lamelu opět přiklopí. Hojení je velmi rychlé, zlepšení zraku většina pacientů zaznamená bezprostředně po zákroku.

 

 

Doživotní záruka

NeoSMILE 3D® a NeoLASIK HD® doporučujeme těm, kteří upřednostňují kvalitu, komfort, maximální bezpečnost a šetrnost. Na naší klinice dává těmto all-inclusive balíčkům přednost 96 % pacientů.

V rámci těchto balíčků poskytujeme mimo jiné i doživotní záruku, v rámci které vám v případě potřeby zrak kdykoli v průběhu života dalším laserovým zákrokem zcela zdarma upravíme.

Pacientům, pro které je rozhodující cena zákroku, nabízíme samostatné zákroky ReLEx Smile či femtoLASIK, ovšem bez výhod all-inclusive balíčku. Průběh operace je totožný jako u balíčků, cena však nezahrnuje doživotní záruku a roční pooperační péči.

 

Průvodce laserovou operací ke stažení zdarma

 

Před laserovou operací očí

Před zákrokem je důležité dodržovat veškerá předoperační doporučení. V den operace byste neměli být nachlazení a mít opar. Nepoužívejte mastný krém, řasenku ani jiná líčidla. S sebou si vezměte sluneční brýle a na kliniku přijďte včas – dodržujte termín objednání.

Na klinice se vás ujme sestřička, na zákrok vás připraví a abyste během operace necítili žádnou bolest, do očí vám nakape znecitlivující kapky. Těsně před operací vám lékař,ještě jednou seznámí s průběhem operace a odvede vás na operační sál. Není důvod k obavám, po celou dobu se snažíme, abyste se cítili bezpečně, příjemně a pohodlně.

 

Průběh laserové operace očí

Laserová operace očí je bezbolestná, netrvá déle než 20 minut. V den zákroku strávíte na klinice max. dvě hodiny času, během jedné návštěvy absolvujete operaci obou očí.

Operace probíhá ambulantně, takže po jejím skončení odejdete domů, hospitalizace není nutná. Zákrok probíhá na pohodlném lůžku, oční víčko vám bude přidržovat pružný fixátor, takže se nemusíte obávat, že mrknete. Navíc se případným pohybům oka umí přizpůsobit i laserové přístroje, takže opravdu stačí, když budete v klidu ležet a dodržovat pokyny lékaře.

Po laserové operaci se oči nijak nepřelepují, a tak si hned na operačním sále výsledek operace sami ověříte. Na závěr ještě získáte termíny následných kontrol a také doporučení, jak o oči dále pečovat. Před odchodem z kliniky chraňte oči slunečními brýlemi!

 

Po laserové operaci očí

Po operaci je doporučován klidový režim, ideální je spánek. Ve večerních hodinách se můžete dívat na televizi, jít na procházku – svůj program přizpůsobte pocitům. V případě, že vás oči pálí, odpočívejte a příliš je nenamáhejte. Používejte doporučené oční kapky a dodržujte pokyny lékaře.

 

Ceny laserových operací

Operace očí laserem nabízíme za férové ceny. Navíc vám s financováním laserových zákroků umíme pomoci – nabízíme možnost operace na bezúročné splátky.

 

Zázraky nikdy neslibujeme

U některých dioptrických vad není možné dosáhnout uspokojivého výsledku laserovou operací, v těchto případech proto doporučujeme moderní a bezpečné nitrooční operace. Na naší klinice dokážeme najít vhodný zákrok pro 9 z 10 pacientů. Neslibujeme zázraky a operaci vám provedeme jen pokud jsme si jisti, že vám pomůže. I vám tak umožníme užívat si krás života naplno a bez omezení zrakovými vadami a onemocněními. S vaším zrakem neriskujeme. Naším hlavním cílem je kvalitní vidění pacienta a jeho lepší život. Pokud pro vás nebude operace vhodná, tak vám ji nedoporučíme.

 

Reference našich pacientů

Seznamte se se zkušenostmi našich pacientů, kteří již laserový zákrok na naší oční klinice podstoupili.

 

 

Rozhodli jste se? OBJEDNEJTE SE NA VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ!

Laserové operace očí v Praze zajišťuje naše sesterská klinika DuoVize.

banner

Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.Buďte první, kdo komentuje tento článek.