Objednejte se Zeptejte se

Laserová operace očí

Život bez brýlí je skvělý! Dokonce tak, že si to možná ani neumíte představit. Ráno se vzbudíte a vše kolem sebe vidíte až do toho úplně nejmenšího detailu. Už vás nebudou trápit špinavé brýle, už nikdy se vám při přechodu ze zimy do tepla brýle nezamlží. Nepopsatelnou svobodu zažijete při sportu, cestování, výletech i každodenním životě. Nemusíte utrácet za nové dioptrické brýle či kontaktní čočky, stačí podstoupit laserovou operaci zraku, která vyřeší vše za vás - odstraní dioptrie jednou pro vždy.

V současnosti dokážeme pomocí laserové oční operace odstranit jak dalekozrakost, tak i krátkozrakost a astigmatismus. Celá operace je naprosto bezbolestná a její výsledek pozitivně ovlivní celý váš život. Nový zrak vám dodá ztracené sebevědomí, přinese svobodu i odhodlání splnit si dávné sny.

Nejmodernější a nejšetrnější variantou laserové operace očí je ReLEx Smile, který v NeoVizi nabízíme v rámci all-inclusive balíčku NeoSMILE PRO®Druhým nejčastěji prováděným zákrokem je femtoLASIK, nabízený v rámci all-inclusive balíčku NeoLASIK HD®

Výhody laserové operace očí v NeoVizi Praha a Brno

VISUMAX800 NeoVize

Podle průzkumu, který jsme provedli mezi našimi českými a slovenskými pacienty, zažívá po zákroku pozitivní změny v životě 94 % pacientů. 85 % z nich cítí pozitivní změny v osobním životě, 84 % pacientů má díky novému zraku vyšší sebevědomí a víc si věří. A patřit k nim můžete i vy!

 

Vyšetření před laserovou operací očí

Pokud laserovou oční operaci zvažujete, objednejte se na vstupní vyšetření. Poskytne lékařům veškeré údaje potřebné k zjištění vaší oční vady, umožní jim doporučit vám nejvhodnější metodu a je nezbytným podkladem pro zdárné provedení operace. Lékaři NeoVize zodpoví veškeré vaše dotazy

Vyšetření před operací je velmi podrobné a trvá 2 až 3 hodiny. Po celou dobu se vám budou věnovat speciálně vyškolené zdravotní sestry, zkušení optometristé a lékaři. Postupně vyšetří vaši zrakovou ostrost, tloušťku a zakřivení rohovky, šíři zornice a binokulární vidění. Během vyšetření bude naše odborníky zajímat i váš zdravotní stav, zrakové vady, vaše onemocnění, prodělané operace a podobně.

Samotné vyšetření je zcela bezbolestné a probíhá pomocí speciálních přístrojů. Během vyšetření podstoupíte i tzv. rozkapání očí – do očí vám budou nakapány kapky, které cíleně brání vašim očím zaostřovat, což umožní odhalit i případnou skrytou oční vadu. Skrz rozšířenou zornici vám lékař vyšetří oční pozadí.

Kromě podrobného vyšetření vás čeká také konzultace s lékařem. Během ní se neváhejte zeptat na vše, co vás zajímá. Od lékaře získáte informace o svém zraku, prodiskutujete s ním veškeré své požadavky a představy v souvislosti s vaším životním stylem, profesí i koníčky. Ke stanovení té nejvhodnější metody totiž lékař potřebuje znát nejen výsledky vyšetření, ale i váš život a vaše potřeby. Nakonec vám lékař doporučí vhodný typ operace, seznámí vás s jejím průběhem, rekonvalescencí a léčbou. A v neposlední řadě dostanete i veškerá předoperační doporučení.

Pozor!

 • Před vstupním vyšetřením minimálně 5 dní nenoste kontaktní čočky, neboť deformují povrch oka, a tak nelze změřit všechny důležité parametry, které zásadně ovlivňují celou operaci.
 • Výsledky vyšetření jsou vždy nutným podkladem pro každou operaci a nesmí být starší než 3 měsíce. Pokud operaci odložíte na později, musíte vyšetření absolvovat znovu.

 

Typy laserových očních operací

Všechny laserové metody odstraňování dioptrií spočívají ve změně zakřivení oční rohovky tak, aby optický systém oka na sítnici zobrazoval pozorované předměty co nejvěrněji.

 • Nejmodernější a nejšetrnější variantou laserové operace očí je ReLEx Smile, který v NeoVizi nabízíme v rámci all-inclusive balíčku NeoSMILE PRO®. Jedná se o velmi precizní, nebolestivou operaci prováděnou femtosekundovým laserem VISUMAX 800, který na základě přesných výpočtů přímo uvnitř rohovky separuje tenkou vrstvu tkáně, a to bez narušení pevnosti a stability rohovky. Uvolněnou tkáň pak z oka chirurg odstraní, přičemž povrch rohovky zůstává celistvý. Díky tomu je rekonvalescence rychlá a doba hojení velmi krátká.

 • Druhým nejčastěji prováděným zákrokem je femtoLASIK, nabízený v rámci all-inclusive balíčku NeoLASIK HD®. Jde o šetrný, přesný a bezpečný zákrok, během kterého odstranění dioptrií řeší dva speciální lasery – femtosekundový laser VISUMAX 800, který na rohovce vytvoří ochrannou lamelu, a excimerový laser MEL, jenž následně odpaří dioptrické vrstvy rohovky. Na závěr operace pak chirurg ochrannou lamelu opět přiklopí. Hojení je velmi rychlé, zlepšení zraku většina pacientů zaznamená bezprostředně po zákroku.

 

Průvodce laserovou operací očí
ke stažení zdarma

Stáhněte si zdarma průvodce
v PDF formátu nebo do vaší mobilní čtečky

 

 Laserové operace s doživotní zárukou

V rámci zákroků NeoSMILE PRO a NeoLASIK HD poskytujeme mimo jiné i doživotní záruku, v rámci které vám v případě potřeby zrak kdykoli v průběhu života dalším laserovým zákrokem zcela zdarma upravíme.

 

Nelaserové řešení dioptrické vady - nitrooční fakické čočky EVO ICL*

,Je pro vás laserová operace vhodná? Více najdete v článku zde,Může se stát, že pro některé pacienty není laserová operace vhodným řešením. Většinou z důvodu vysokých dioptrií v kombinaci s tenkou rohovkou. Pro tyto pacienty máme naštěstí také řešení v podobě rovněž bezbolestné nitrooční operace - implantaci fakických čoček  EVO ICL*. Její výhodou je šetrnost, reverzibilita (čočku je možné vyjmout) a také preciznost řešení oční vady. Jen na naší brněnské klinice mají tyto čočky implantované tři kolegové," vysvětluje doc. MUDr. Šárka Skorkovská, primářka Oční kliniky NeoVize v Brně.

 

Před laserovou operací očí

Před zákrokem je důležité dodržovat veškerá předoperační doporučení. V den operace byste neměli být nachlazení a mít opar. Nepoužívejte mastný krém, řasenku ani jiná líčidla. S sebou si vezměte sluneční brýle a na kliniku přijďte včas – dodržujte termín objednání.

Na klinice se vás ujme sestřička, na zákrok vás připraví a abyste během operace necítili žádnou bolest, do očí vám nakape znecitlivující kapky. Těsně před operací vám lékař, ještě jednou, seznámí s průběhem operace a odvede vás na operační sál. Není důvod k obavám, po celou dobu se snažíme, abyste se cítili bezpečně, příjemně a pohodlně.

 

Průběh laserové operace očí

Laserová operace očí je bezbolestná, netrvá déle než 20 minut. V den zákroku strávíte na klinice max. dvě hodiny času, během jedné návštěvy absolvujete operaci obou očí.

Operace probíhá ambulantně, takže po jejím skončení odejdete domů, hospitalizace není nutná. Zákrok probíhá na pohodlném lůžku, oční víčko vám bude přidržovat pružný fixátor, takže se nemusíte obávat, že mrknete. Navíc se případným pohybům oka umí přizpůsobit i laserové přístroje, takže opravdu stačí, když budete v klidu ležet a dodržovat pokyny lékaře.

Po laserové operaci se oči nepřelepují, a tak si hned na operačním sále výsledek operace sami ověříte. Na závěr ještě získáte termíny následných kontrol a také doporučení, jak o oči dále pečovat. Cestou z kliniky chraňte oči slunečními brýlemi!

laserový tým s femtosekundovým laserem VISUMAX 800

 

Po laserové operaci očí

Po operaci je doporučován klidový režim, ideální je spánek. Ve večerních hodinách se můžete dívat na televizi, jít na procházku – svůj program přizpůsobte pocitům. V případě, že vás oči pálí, odpočívejte a příliš je nenamáhejte. Používejte doporučené oční kapky a dodržujte pokyny lékaře. Více informací k pooperačnímu režimu najdete zde

 

Kolik stojí laserová operace?

Ceny za laserové operace najdete v aktuálním ceníku. Nemůžete si to dovolit? Nyní nabízíme možnost operace na bezúročné splátky.

 

Zázraky nikdy neslibujeme

U některých dioptrických vad není možné dosáhnout uspokojivého výsledku laserovou operací, v těchto případech proto doporučujeme moderní a bezpečné nitrooční operace. Na naší klinice dokážeme najít vhodný zákrok pro 9 z 10 pacientů. Neslibujeme zázraky a operaci vám provedeme jen pokud jsme si jisti, že vám pomůže. I vám tak umožníme užívat si krás života naplno a bez omezení zrakovými vadami a onemocněními. S vaším zrakem neriskujeme. Naším hlavním cílem je kvalitní vidění pacienta a jeho lepší život. Pokud pro vás nebude operace vhodná, tak vám ji nedoporučíme.

 

Reference našich pacientů

Seznamte se se zkušenostmi našich pacientů, kteří již laserový zákrok na oční klinice NeoVize v Brně podstoupili.

Rozhodli jste se? OBJEDNEJTE SE NA VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ!

 

Časté dotazy

 • Je pro mne laserový zákrok vhodný?
  Každému zákroku předchází důkladné vyšetření. Na základě výsledků tohoto vyšetření vám lékař sdělí, zde je pro vaše oči zákrok vhodný, případně která metoda je pro vás nejlepším řešením.
 • Kolik stojí laserový zákrok?
  Cena zákroku závisí na metodě, pro kterou se po vyšetření a podrobném rozhovoru s lékařem rozhodnete. Záleží také na tom, zda si vyberete balíček péče s doživotní zárukou či bez ní. Cena laserové operace začíná na 18.700 Kč a je možné ji také uhradit na splátky s 0% úrokem.
 • Jak dlouho trvá rekonvalescence?
  Při zákrocích s využitím femtosekundového laseru je rekonvalescence bezbolestná a nevyžaduje neschopenku. Většina pacientů jde již druhý den do práce a vykonává běžné aktivity. Po laserovém zákroku ReLEx Smile či NeoSMILE Pro můžete opět sportovat nebo se koupat již po 10 dnech.
 • Jaká rizika jsou spojena s laserovým zákrokem?
  Pro úspěch laserové operace je klíčové podrobné předoperační vyšetření a správná indikace zákroku. Pokud výsledky vyšetření vyloučí veškeré kontraindikace a potvrdí, že je pacient na zákrok vhodný, obavy mohou jít stranou. Současné metody s využitím femtosekundového laseru jsou bezpečné, šetrné, bezbolestné a řízené počítačem, který při jakémkoliv nevhodném pohybu oka ihned zastaví svoji práci.

*Jedná se o zdravotnický prostředek. Pro úplné informace ohledně indikací, kontraindikací a varování si přečtěte návod k použití a další důležité informace uvedené na stránce edfu.staar.com.

banner