Objednejte se Zeptejte se

O nás

Oční klinika NeoVize pečuje o zrak svých pacientů již od roku 2008. Kliniku založil její současný generální ředitel Petr Kocian společně se svým kolegou, očním lékařem a chirurgem Josefem Hyclem. První klinika zahájila svou činnost v pondělí 1. září 2008.

NeoVize je největší česko - slovenskou skupinou očních pracovišť, která poskytuje široké spektrum ambulantní a chirurgické oční péče. Kromě zdravotní péče provozuje NeoVize i síť očních optik.

Od ledna 2021 došlo k propojení a všechna česká pracoviště začala používat společný název NeoVize - Lepší zrak, lepší život.

NeoVize (stav od 01/2021) poskytuje péči pod značkou NeoVize na 7 očních pracovištích. Kromě toho provozuje 3 oční optiky a podílí se na řízení specializovaného dětského očního centra Kukátko a dvou nezávislých očních center v Praze a Trenčíně.

Začalo to v Brně (2008)

První pracoviště NeoVize vzniklo v Brně - Židenicích. Klinika nalezla své zázemí v Poliklinice Viniční, kde působí dodnes.

Brno jsme si jako své působiště vybrali proto, že zde v době vzniku NeoVize fungovala jen státní zařízení, která nijak neřešila proklientský přístup k pacientům. Toto se projevovalo zejména dlouhými objednacími lhůtami, vysokými poplatky (dary) za lepší nitrooční čočky a pomalým zaváděním moderních postupů do praxe. Proto slavila NeoVize úspěch prakticky hned od svého založení. 

Profesionální a přitom osobní a vřelý přístup k pacientům nadchl veřejnost natolik, že za pouhých osm měsíců provozu jsme v NeoVizi provedli 1.000 operací šedého zákalu. NeoVize se tím stala i největším pracovištěm svého druhu v Jihomoravském kraji. Přispěla k tomu samozřejmě také vysoká kvalita poskytovaných služeb a nejmodernější technické vybavení. Jako první klinika v ČR jsme při operacích šedého zákalu začali bez doplatku implantovat vysoce kvalitní nitrooční čočky Alcon AcrySof Natural se žlutým filtrem chránícím sítnici. Takový materiál byl na jiných pracovištích nedostupný, nebo za příplatek.

Mladším pacientům jsme  jako první v ČR hned od začátku nabídli bezbolestné laserové operace prováděné femtosekundovým laserem VisuMax. Navíc jsme k laserovým zákrokům NeoLASIK začali našim pacientům poskytovat doživotní záruku laserové dokorekce.

V lednu 2009 jsme, kromě operací šedého zákalu a odstraňování dioptrií laserem, začali nabízet léčbu presbyopie (zhoršeného vidění na blízko objevujícího se po 40. roku věku) metodou PRELEX. O implantaci multifokálních nitroočních čoček, které zlepšují vidění na čtení i do dálky, byl okamžitý zájem.

Úspěch NeoVize v Brně byl takový, že se její zakladatelé rozhodli rozšířit své pole působnosti i do Prahy, kde na podzim roku 2009 založili sesterskou Oční kliniku DuoVize. DuoVize v letech 2009 - 2018 působila v centru Prahy u náměstí I.P.Pavlova. Vzhledem k rostoucímu počtu pacientů a snaze zvyšovat kvalitu péče se klinika v prosinci 2018 přesunula do moderních a větších prostor na Pankráci, kam se současně přesunulo Dětské oční centrum Kukátko a nově vznikla oční optika. Počátkem roku 2021 se kliniky NeoVize a DuoVize spojily pod jednotný název NeoVize

V rámci zkvalitňování služeb a z důvodu pokrytí celého spektra potřeb našich pacientů jsme v lednu 2010 otevřeli v Brně Oční optiku OptoVize, která sídlí v moderních prostorách v přízemí Polikliniky Viniční.

 

Nová oční mikrochirurgická centra (2010)

Přelomovým rokem se stal rok 2010. V tomto roce se NeoVize rozšířila na Slovensko a současně se rozšířil i provoz pracoviště v Praze.

Na Slovensku působí NeoVize pod názvem NeoVízia a první pracoviště vzniklo v BratislavěNeoVízia dosáhla na Slovensku obrovského úspěchu a stala se symbolem pro prestiž a inovace. NeoVízia přinesla do slovenské oční chirurgie zásadní inovace a prosadila standardní používání femtosekundového laseru u refrakčních operací i operací šedého zákalu, používání fakických čoček pro řešení středních a vysokých očních vad, léčbu keratokonu pomocí implantace rohovkových prstenců (ICRS), používání multifokálních čoček nebo využívání čoček torických pro korekci astigmatismu. NeoVízia se roku 2010 stala prvním pracovištěm na Slovensku, které použilo femtosekundový laser k odstranění dioptrií. Zajímavým momentem je i skutečnost, že primář NeoVízie MUDr. Radovan Piovarči se stal v říjnu 2010 prvním slovenským oftalmologem, který se zbavil krátkozrakosti pomocí femtosekundového laseru (NeoLASIK HD). Tuto operaci mu provedl spoluzakladatel NeoVize MUDr. Josef Hycl, CSc. Na video se můžete podívat zde. Shodou okolností to byl právě doktor Hycl, který jako první chirurg z ČR či Slovenska provedl odstranění dioptrií pomocí femtosekundového laseru (Anglie, 1/2007).

V současnosti má NeoVízia pracoviště v Bratislavě, Popradu a Trnavě.

Ve stejném roce došlo i k rozšíření provozu kliniky v Praze. Od podzimu 2010 zde byly otevřeny operační sály pro refrakční a nitrooční chirurgii. Dostupné se tak staly zákroky NeoLASIK HD, PRELEX, operace šedého zákalu, korekce dioptrických vad pomocí ICL či operace keratokonu.

O rok později nás zasáhla smutná událost. Náš lékařský ředitel, uznávaný oftalmolog a především skvělý člověk, Josef Hycl, zemřel na rakovinu. Dodnes na něj často a s úsměvem vzpomínáme a snažíme se naplňovat jeho vizi: hledat novinky v oboru a zpřístupňovat je našim pacientům.

Významným technologickým mezníkem se stalo datum 4. 4. 2012, kdy jsme na pražské klinice provedli první operaci šedého zákalu femtosekundovým laserem LenSx v ČR. Tuto přelomovou technologii využíváme k operacím na pracovištích v Praze, Brně i Bratislavě a naše kliniky provádí nejvíce operací touto metodou v celé Evropě.

 

Kvalita, osobní přístup a inovace

V březnu 2013 jsme se rozhodli podstoupit náročnou, ale pro nás důležitou certifikaci ISO 9001:2008. Od té doby certifikaci každý rok úspěšně obhajujeme na našich klinikách v Praze, Brně i Bratislavě.

Závěr roku 2013 patřil přípravám a otevření pobočky NeoVize v Českém Těšíně. 

Následující rok přinesl další inovace: v dubnu jsme na našich klinikách začali odstraňovat dioptrie laserovou metodou ReLEx Smile. Jedná se o nejšetrnější laserový zákrok současnosti. 

Velkým oceněním naší práce pro nás je vždy spokojenost našich pacientů. Kromě této odměny jsme v říjnu 2014 získali také titul Odpovědná firma roku a obsadili jsme 3. místo v kategorii Firma roku v celostátní soutěži Hospodářských novin. Na podzim 2015 jsme získali Cenu hejtmana Jihomoravského kraje za společenskou odpovědnost. 

Aby se k nám dostali i pacienti z dopravně hůře dostupných oblastí, spustili jsme v říjnu 2016 v Jihomoravském kraji projekt Medbus financovaný Nadačním fondem Josefa Hycla, jehož jsme partnerem. Medbus nabízí bezplatnou dopravu za oční péčí seniorům starším 65 let, kteří se samostatně nemohou k lékaři dopravit. Za první tři roky fungování tohoto projektu jsme k očnímu dopravili přes 800 seniorů z více než 300 obcí Jihomoravského kraje a jejich počet stále roste.

V roce 2017 dosáhlo úspěchu v soutěži Firma roku i pražšké pracoviště a současně bylo vyhlášeno Odpovědnou firmou roku za své počiny v oblasti sociální odpovědnosti, ekologie a přístupu k zaměstnancům i pacientům.

V roce 2017 jsme dále rostli: otevřeli jsme novou kliniku ve slovenském Popradě a převzali jsme oční ambulanci v Újezdu u Brna. 

V následujícím roce 2018 jsme do Prahy i do Brna pořídili nejnovější verzi femtosekundového laseru VisuMax pro odstraňování krátkozrakosti, dalekozrakosti a astigmatismu.

V létě roku 2019 NeoVízia převzala oční ambulanci v Trnavě, kterou provozovala maminka primáře NeoVízie, MUDr. Piovarčiho, a tuto jsme přestěhovali do nových prostor, rozšířili, doplnili moderním přístrojovým vybavením a významně i rozšířili poskytované zdravotní služby. V NeoVízii Trnava dnes působí tři lékaři a centrum se stalo nejvyhledávanějším očním pracovištěm v regionu.

Celkový počet operací provedených na našich klinikách už přesáhl v roce 2020 číslo 210 tisíc! A pokračujeme dál…

Spokojenost našich pacientů je pro nás vždy na prvním místě. Přijďte se přesvědčit.

 

NeoVize

Lepší zrak, lepší život