Objednejte se Zeptejte se

PRELEX = bez brýlí na čtení i po čtyřicítce


V druhé polovině života začne lidské čočka ztrácet schopnost akomodovat na blízkou vzdálenost. Čtení menších písmen nebo obsluha telefonu začne být problematická a text nebo displej musíme oddalovat od očí. Tato sice přirozená, nicméně nepříjemná oční vada se jmenuje odborně presbyopie, česky se jí říká vetchozrakost.

Jestli vám brýle vadí, jste zde zcela správně. V současné době je nejefektivnějším řešením operace metodou PRELEX. Zcela bezpečný a bezbolestný zákrok spočívá ve výměně původní lidské čočky za umělou trifokální nitrooční čočku nebo EDoF čočku Vivity*. Lze odstranit jakýkoli počet dioptrií a zbavit se tak závislosti na brýlích. Nejdůležitejším prvním krokem je však přijít osobně na důkladné vyšetření. Objednat se můžete zde.

Při operaci může pomoci femtosekundový laser LenSx, který umožňuje operovat bez ostrých nástrojů a jeho šetrnost značně zkracuje dobu hojení.

Průběh zákroku

 1. ráno přijdete na kliniku
 2. dostanete lék na zklidnění
 3. v přípravné čekárně se převlečete do pohodlného oděvu
 4. sestra vám nakape do oka znecitlivující kapky
 5. těsně před operací si vás převezme lékař, který vám vše znovu vysvětlí
 6. na sále strávíte maximálně 15 minut
 7. po operaci si chvíli odpočinete, pak odcházíte domů

Operace PRELEX je...

 • bezbolestná
 • rychlá
 • efektivní
 • s vynikajícím výsledkem

Zákrok PRELEX se provádí ambulantně, trvá přibližně 15 minut, je zcela bezbolestný a není potřeba žádné anestezie. Oko je při zákroku pouze znecitlivěno kapkami a druhý den pacient již na operované oko normálně vidí. Operace na druhém oku se provádí obvykle v odstupu 7 dní.

PRELEX je také preventivním léčebným zákrokem, protože pacientům po něm již nehrozí vznik šedého zákalu a výrazně se snižuje riziko záchvatovitého zeleného zákalu. PRELEX je tak vynikající volbou pro pacienty, u kterých se kombinuje velký počet dioptrií s rodinnou zátěží šedým a zeleným zákalem.

Na oční klinice NeoVize používáme pouze kvalitní nitrooční čočky vyrobené z vysoce kvalitního materiálu, který je schopen dlouhodobě zajistit průzračnost a také stabilitu čočky v oku. To vám zaručí ostrý a jasný pohled na svět.

Při zákroku PRELEX implantujeme trifokální nitrooční čočky PanOptix* a EDoF čočky Vivity* (vyráběné americkou firmou Alcon) či AT LISA Tri** (vyráběné německou firmou Zeiss), které jsou pro použití schváleny Evropskou unií i americkým Úřadem pro potraviny a léky (FDA).

Cena zákroku

Zákrok PRELEX nabízíme za férové ceny, jsou konečné a jasně dané. Navíc vám s financováním zákroku umíme pomoci, protože nabízíme vám možnost operace na bezúročné splátky.  

Reference našich pacientů

Seznamte se také se zkušenostmi našich pacientů, kteří již zákrok PRELEX na naší oční klinice podstoupili.

Lékaři očních klinik NeoVize mají s metodou a PRELEX dlouhodobé vynikající výsledky. Zakladatel Oční kliniky NeoVize, MUDr. Josef Hycl, CSc., prováděl v České republice operace metodou PRELEX již od roku 1993 a byl prvním lékařem v ČR, který tuto metodu zavedl do klinické praxe.

Lokalita

Tento zákrok lze podstoupit na klinice v ČR v Brně, Praze a Českém Těšíně a na Slovensku v Bratislavě a Popradu.

Rozhodli jste se? 

OBJEDNEJTE SE NA VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ a najdeme pro vás řešení, které splní vaše požadavky na vidění.

*Jedná se o zdravotnický prostředek. Pro úplné informace ohledně indikací, kontraindikací a varování si přečtěte návod k použití a další důležité informace uvedené na stránce ifu.alcon.com.

**Jedná se o zdravotnický prostředek. Pro úplné informace ohledně indikací, kontraindikací a varování si přečtěte návod k použití a další důležité informace uvedené na stránce zeiss.com.

banner