Objednejte se Zeptejte se

Léčba šedého zákalu - ceník

Na očních klinikách NeoVize platíte vždy pouze to, co vidíte v ceníku. Nikdy nežádáme žádné skryté příplatky. 

Kolik stojí operace šedého zákalu?

Předoperační vyšetření i základní operaci šedého zákalu s implantací monofokální nitrooční čočky plně hradí všechny české zdravotní pojišťovny. Pro objednání na předoperační vyšetření v NeoVizi nepotřebujete doporučení od svého lékaře.

 

Komplexní vyšetření obou očí před operací šedého zákalu včetně topogografie/tomografie předního segmentu oka a digitální navigace.

(platba za vyšetření nehrazená z veřejného zdravotího pojištění)

Cena:800 Kč

Operace šedého zákalu ve standardu NeoVize: obsahuje i doplňková vyšetření a postupy nehrazené z veřejného zdravotního pojištění a implantaci špičkové monofokální žluté nitrooční čočky AcrySof Natural* se žlutým filtrem chránícím sítnici.

Cena za oko: 0 Kč

Operace šedého zákalu pro samoplátce (osoby nepojištěné u některé z českých zdravotních pojišťoven) v nejvyšším standardu včetně implantace špičkové monofokální asférické nitrooční čočky Clareon* se žlutým filtrem chránícím sítnici. Cena za oko: 20.000 Kč/operace
Digitální počítačem řízený navigační systém Callisto - zvyšuje přesnost a bezpečnost operace (volitelný doplněk k zákroku)

Cena za oko: 3.000 Kč/ operace

*Jedná se o zdravotnický prostředek. Pro úplné informace ohledně indikací, kontraindikací a varování si přečtěte návod k použití a další důležité informace uvedené na stránce ifu.alcon.com.
 

Nesmiřte se se základním řešením a vyberte si dokonalejší zrak:

Zlepšené vidění za šera a v noci: zahrnuje balíček individualizovaných vyšetření před operací šedého zákalu a implantaci monofokální asférické nitrooční čočky Clareon** provedenou pomocí digitálního navigačního systému Callisto.

Cena za oko: 5.700 Kč Splátka: nelze

Vidění bez astigmatismu a zlepšení vidění za šera a v noci: zahrnuje balíček individualizovaných vyšetření před operací šedého zákalu a implantaci nejmodernější monofokální torické nitrooční čočky Clareon Toric provedenou pomocí digitálního navigačního systému Callisto. 

Cena za oko: 9.000 Kč Splátka: 263 Kč****
Lepší vidění za šera a v noci se snížením závislosti na brýlích: zahrnuje balíček individualizovaných vyšetření před operací šedého zákalu a implantaci bifokální nitrooční čočky provedenou pomocí digitálního navigačního systému Callisto. 

Cena za oko: od 9.500 Kč

Aktuálně nedostupné

Splátka: od 375 Kč

Aktuálně nedostupné

Vidění s lepší hloubkou ostrosti: zahrnuje balíček individualizovaných vyšetření před operací šedého zákalu a implantaci monofokální nitrooční čočky TECNIS Eyhance*** provedenou pomocí digitálního navigačního systému Callisto. 

9.700 Kč

783 Kč* 
Vidění s lepší hloubkou ostrosti bez astigmatismu: zahrnuje balíček individualizovaných vyšetření před operací šedého zákalu a implantaci monofokální torické nitrooční čočky TECNIS Eyhance*** provedenou pomocí digitálního navigačního systému Callisto. 

12.700 Kč

 1.283 Kč*
Vidění bez brýlí: zahrnuje balíček individualizovaných vyšetření před operací šedého zákalu a implantaci trifokální nitrooční čočky (umožňující vidění bez brýlí na všechny vzdálenosti) či nitrooční čočky s rozšířenou hloubkou ostrosti (umožňující vidění bez brýlí na střední vzdálenost a do dálky) provedenou pomocí digitálního navigačního systému Callisto.

Cena za oko: 23.700 Kč

Splátka:  1.142 Kč*
Vidění bez brýlí i astigmatismu: zahrnuje balíček individualizovaných vyšetření před operací šedého zákalu a implantaci torické trifokální nitrooční čočky (umožňující vidění bez brýlí na všechny vzdálenosti a korigující astigmatismus) či torické nitrooční čočky s rozšířenou hloubkou ostrosti (umožňující vidění bez brýlí na střední vzdálenost a do dálky vč. korekce astigmatismu) provedenou pomocí digitálního navigačního systému Callisto. Cena za oko: 28.700 Kč Splátka: 1.142 Kč*
Laserová operace šedého zákalu femtosekundovým laserem LenSx - bez použití skalpelu - doplatek k běžné ceně operace šedého zákalu.

Cena za oko: 15.700 Kč

Splátka: 892 Kč*
Balíček individualizovaných vyšetření před operací šedého zákalu: zahrnuje vyšetření nehrazená ze zdravotního pojištění (tomografie předního segmentu oka, analýza slzného filmu, využití navigačního systému Callisto aj.) a individuální konzultaci s lékařem.

Cena za oko: 5.700 Kč

Splátka:  nelze

Ceník platný od 1.8.2023. Uvedené ceny platí pro operaci jednoho oka.

*Uvedená výše měsíční splátky platí při minimální možné akontaci a 12 měsíčních splátkách. Splátkový kalendář vám na míru rády připraví naše koordinátorky. Více o možnosti splátek zde.

**Jedná se o zdravotnický prostředek. Pro úplné informace ohledně indikací, kontraindikací a varování si přečtěte návod k použití a další důležité informace uvedené na stránce ifu.alcon.com.

*** Jedná se o zdravotnický prostředek. Pro úplné informace ohledně indikací, kontraindikací a varování si přečtěte návod k použití a další důležité informace uvedené na stránce jnjvisionpro.com.

***Splátky jsou zde poskytovány až od ceny 7.700 Kč za oko.

Uvedené ceny jsou platné pro účastníky českého systému veřejného zdravotního pojištění. Pro nepojištěné se ceny mohou lišit. 

Storno poplatek

V případě nedostavení se na domluvené vyšetření bez předchozí omluvy Vám bude naúčtován poplatek ve výši 500 Kč při další návštěvě kliniky. Omluva musí být realizována minimálně 24 hodin před vyšetřením, pouze v pracovní dny. Tj. pokud je vyšetření naplánováno v pondělí v 9.00 hodin, nejzazším možným termínem omluvy je pátek v 9.00 hodin. Upozorňujeme také, že od pacientů, kteří se více než jednou nedostavili bez omluvy k plánovanému vyšetření, účtujeme cenu za vyšetření dopředu.
Storno poplatek účtujeme s ohledem na omezenou kapacitu vyšetření a zvyšující se počet pacientů, kteří se nedostaví bez předchozí omluvy. 

 

Pamatujte: Ceny jsou konečné a nehrozí vám žádné další doplatky

Cena zákroku zahrnuje:

 • provedení zákroku vysoce kvalifikovaným chirurgem,
 • léky nezbytné pro zákrok a pooperační péči,
 • operace bude provedena mikrořezem 2,2mm, který zajistí rychlé hojení,
 • po celou dobu operace budou křehké struktury oka chráněny kvalitním operačním gelem.
 
Pokud se rozhodnete pro nadstandardní čočky, platbu můžete provést:
 • hotově na místě
 • platební kartou (při platbě kartou neúčtujeme žádné poplatky)
 • bankovním převodem (při platbě operace převodem získáte okamžitou slevu 100,-Kč)
 • benefitními programy (karty/poukazy): Flexi Pass, Dárkový Pass, Vital Pass, e-Pass + karta Sodexo Flexi Pass, Benefit a Benefit Plus, Cheque Déjeuner (karta Gallery Beta, poukaz Cadhoc, Unišek a Unišek+), E-ticket sítě Edenred Compliments + Edenred Benefit

Akceptujeme tyto slevové karty:

 • Studentská ISIC, ITIC, IYTC – sleva 15 % na NeoLASIK HD
 • Senior pass – sleva 5 % na zákrok hrazený pacientem
 • Sphere card – sleva 5 % na zákrok hrazený pacientem
 • Karta Asociace klinik - 10 % na vstupní vyšetření, 5 % na zákrok hrazený pacientem

Seznamte se také se zkušenostmi našich pacientů, kteří již operaci šedého zákalu na našich očních klinikách podstoupili.

Rozhodli jste se? OBJEDNEJTE SE NA VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ a najdeme pro vás řešení, které splní vaše požadavky na vidění.