Chci se objednat

Oční operace dle věku

Omezené zorné pole, zamlžení, kapky deště na sklíčkách. Znáte to? Pak dobře víte, jak brýle omezují pohled na svět. Moderní medicína naštěstí nabízí možnost odstranění dioptrií v každém věku.

 

20 – 40 let: Laserové operace očí

Jedničkou mezi laserovými operacemi je šetrná metoda NeoSMILE 3D (ReLEx Smile), při které působí na oko pouze femtosekundový laser. Pod povrchem oční rohovky separuje laser přebytečnou tkáň, která způsobuje neostré vidění. Tu pak chirurg z rohovky odstraní pomocí speciální pinzety. Metoda SMILE je nejšetrnější laserovou metodou současnosti a používáme ji k odstraněná krátkozrakosti a astigmatismu. Dalekozrakost a astigmatismus pak lze odstranit metodou NeoLASIK HD (FemtoLASIK).  
Pokud pro někoho není laserová operace vhodná (z důvodu vysokých dioptrií či třeba tenké rohovky) je možná implantace nitroočních kontaktních čoček ICL, které se vkládají do oka před přirozenou oční čočku.

 

40 – 65 let: PRELEX zlepší vidění na čtení, na počítač i do dálky

Pokud vás po čtyřicítce trápí nechtěný doplněk - brýle na čtení, můžete se jich jednoduše zbavit.
Moderní metoda PRELEX, při které oční chirurg nahradí vaši přirozenou oční čočku čočkou umělou – trifokální – přináší zlepšení vidění na blízko, na počítač i do dálky. Díky patnáctiminutovému bezbolestnému zákroku můžete klidně zapomenout na otravné střídání několika různých dioptrických brýlí.

 

Od 65 let: Operace šedého zákalu vás zbaví i dioptrií

Jediným řešením šedého zákalu je sice operace, ale jde o zcela bezbolestný a rychlý zákrok, při kterém se navíc můžete zbavit i dioptrií. Během operace šedého zákalu nahradí chirurg zkalenou oční čočku umělou nitrooční čočkou, která v oku zůstává po zbytek života. Současně s odstraněním šedého zákalu se můžete zbavit i dioptrií či astigmatismu, stačí zvolit vhodnou nitrooční čočku. Multifokální čočka zajistí ostré vidění do dálky i na blízko, torická čočka koriguje astigmatismus a asférická čočka zase zlepšuje vidění za zhoršených světelných podmínek.

V NeoVizi navíc mohou pacienti zvolit operaci šedého zákalu femtosekundovým laserem LenSx - zcela bez použití skalpelu či ostrých nástrojů.


Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.

Zdenka 07.10.2019 13:38

Je operace vhodná při tupozrakosti oka?

Odpovědět

Neovize 07.10.2019 15:41

Dobrý den, bohužel tupozrakost je možné léčit pouze do věku cca 7 let, a to speciálním cvičením. V dospělosti již vyléčit nejde. Nicméně, pokud máte na tupozrakém oku i nějaké dioptrie, které se daří korigovat brýlemi, můžeme Vám operací odstranit alespoň tyto dioptrie.


Helena 19.05.2019 22:00

Dobrý den, je mi 68 let, nosím kontaktní čočky. Je možná operace i v tomto věku ?
Děkuji za odpověď.

Odpovědět

NeoVize 20.05.2019 10:52

Dobrý den,
operace je možná, její indikace záleží na výsledcích podrobného vystupního vyšetření. Po čtyřicítce by měl každý zajít na preventivní prohlídku k očnímu lékaři minimálně jednou za dva roky.