Objednejte se Zeptejte se

doc. MUDr. Šárka Skorkovská, CSc.
Primářka kliniky NeoVize Brno

doc. MUDr. Šárka Skorkovská, CSc. - Oční klinika NeoVize

Doc. MUDr. Šárka Skorkovská je od září 2015 primářkou Oční kliniky NeoVize Brno.

Specializuje se na operace šedého zákalu, chirurgické odstraňování dioptrických vad, diagnostiku a léčbu onemocnění sítnice a rohovky.

Vzdělání:

  • Lékařská fakulta Univerzity J. E. Purkyně v Brně
  • 1984: první atestace v oboru Oftalmologie
  • 1988: druhá atestace v oboru Oftalmologie
  • 1993: titul Kandidát lékařských věd
  • 2009: docentura pro obor Oftalmologie

 

Primářka Skorkovská dále absolvovala zahraniční stáže se zaměřením na chirurgii předního a zadního očního segmentu ve Vídni, Mnichově a Tübingenu.

MUDr. Skorkovská působila na Oční klinice Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně - nejprve jako sekundární lékař, později jako odborný asistent Oční kliniky Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 1992 pak vedla elektrofyziologickou laboratoř Oční kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny. V letech 2009 až 2015 byla primářkou soukromé kliniky v Brně. 

Její publikační činnost zahrnuje přes 35 vědeckých prací. Docentka Skorkovská měla již více než 60 odborných přednášek na vědeckých konferencích v České republice i v zahraničí.

Je členkou České oftalmologické společnosti, České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie, České glaukomové společnosti, European society of Cataract and Refractive Surgery (ESCRS), European Society for Vision and Eye Research.

Docentka Skorkovská rovněž vyučuje studenty všeobecného lékařství Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. 

 

Profil a hodnocení na Lékaři-online.cz: