Chci se objednat

Léčba onemocnění keratokonus

Keratokonus je onemocnění oční rohovky, které může postupně způsobit výrazné zhoršení zraku až ztrátu vidění. Moderní oční medicína sice neumí keratokonus zcela vyléčit, ale umí jej úspěšně pozastavit a stabilizovat.

Oční klinika NeoVize, zdravé oko

 

 

Zdravá rohovka lidského oka má kulovitý tvar. A je čirá. Jakákoliv změna jejího tvaru nebo čirosti má zásadní vliv na vidění. 

 

 

 

 

Keratokonus je onemocnění rohovky, při kterém se rohovka pomalu ztenčuje a vyklenuje. 

Oční klinika NeoVize, onemocnění keratokonus

 

Postupně, ale často téměř nepozorovatelně, se zhoršuje vidění. Keratokonus se obvykle projeví mezi 10. až 20. rokem věku. Může se rozvíjet velmi pomalu, často 10 až 20 let. Stav se velmi těžko napravuje brýlemi.

Příčiny vzniku keratokonu nejsou zcela objasněny. Na jeho rozvoji se podílejí genetické faktory, mechanické vlivy, jako je mnutí oka, a častěji se vyskytuje v souvislosti s celkovými alergickými onemocněními.

 

Ještě před několika lety se keratokonus léčil pouze pomocí tvrdých kontaktních čoček a v pokročilých fázích byla jediným řešením transplantace rohovky.

Na Oční klinice NeoVize při léčbě keratokonu klademe zásadní důraz na včasnou diagnózu a hlavně včasné zahájení léčby. Hlavním cílem léčby je onemocnění keratokonus pozastavit a oddálit tak transplantaci rohovky. Pro léčbu používáme nejmodernější osvědčené metody:

 

Léčebné metody ICRS a CCL nejsou hrazené zdravotními pojišťovnami. Přesné ceny zákroků najdete v ceníku.

 

Máte dotazy? Zavolejte nám nebo nám napište. Naše odborně vyškolené recepční vám rády vaše dotazy zodpoví.

Seznamte se také se zkušenostmi našich pacientů, kteří již léčbu onemocnění keratokonus u nás podstoupili. 

banner

Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.Buďte první, kdo komentuje tento článek.