Chci se objednat

Preventivní vyšetření zraku

Zrak patří k nejdůležitějším lidským smyslům, jeho poškození či ztráta dokáží naprosto změnit život. Přesto téměř polovina lidí pravidelné preventivní je podceňuje a pravidelné vyšetření očí zanedbává.

Stejně jako docházíte na prevenci k praktickému nebo zubnímu lékaři, si do diáře naplánujte i návštěvu oční ordinace. A to i když máte pocit, že vidíte dobře. Můžete tak předejít nejen různým zrakovým problémům a trvalému poškození zraku, ale stav očí může upozornit i na celkové zdravotní potíže – vyšší krevní tlak, cukrovku, neurologická onemocnění atd.

Je vám méně než 40 let a nemáte žádní potíže?

  • zajděte na preventivní vyšetření alespoň jednou za tři roky

Je vám více než 40 let?

  • choďte na vyšetření jednou za dva roky

Je vám více než 60 let?

  • objednejte se k očnímu každoročně

 

Po 40. roku věku by měl preventivní prohlídku u očního absolvovat skutečně každý, a to minimálně každé dva roky. Lidé starší 60 let by pak k očnímu měli preventivně chodit každý rok.

Jednak se zrak s přibývajícím věkem přirozeně zhoršuje – klesá schopnost zrakové akomodace a zaostřování většinou na kratší vzdálenost (presbyopie) a také se zvyšuje riziko různých onemocnění očí. K nejčastějším patří šedý a zelený zákal a některá onemocnění sítnice a sklivce.

 


Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.

Eliska 15.05.2019 19:36

Dobry den, chci se zeptat jestli vysetrujete aji male deti (4 roky)?
Dekuji

Odpovědět

jan 28.07.2018 16:06

Chci se obědnat na višetřini z očima a nosím brýle a rád čtu.Chtěl bych číst bez brýlí.

Odpovědět

NeoVize 30.07.2018 09:33

Dobrý den,
děkujeme, že důvěřujete právě naší klinice. Zavolejte na telefonní číslo 775 858 700, kolegyně z recepce vás objednají na vyšetření.
Těšíme se!
Vaše NeoVize