Objednejte se Zeptejte se

Preventivní vyšetření zraku

Zrak patří k nejdůležitějším lidským smyslům, jeho poškození či ztráta dokáží naprosto změnit život. Přesto téměř polovina lidí pravidelné preventivní je podceňuje a pravidelné vyšetření očí zanedbává.

Stejně jako docházíte na prevenci k praktickému nebo zubnímu lékaři, si do diáře naplánujte i návštěvu oční ordinace. A to i když máte pocit, že vidíte dobře. Můžete tak předejít nejen různým zrakovým problémům a trvalému poškození zraku, ale stav očí může upozornit i na celkové zdravotní potíže – vyšší krevní tlak, cukrovku, neurologická onemocnění atd.

Po 40. roku věku by měl preventivní prohlídku u očního absolvovat skutečně každý, a to minimálně každé dva roky. Lidé starší 60 let by pak k očnímu měli preventivně chodit každý rok.

Jednak se zrak s přibývajícím věkem přirozeně zhoršuje – klesá schopnost zrakové akomodace a zaostřování většinou na kratší vzdálenost (presbyopie) a také se zvyšuje riziko různých onemocnění očí. K nejčastějším patří šedý a zelený zákal a některá onemocnění sítnice a sklivce.

Lokalita

Pravidelné preventivní vyšetření můžete podstoupit v Brně, Praze a v České Těšíně.