Chci se objednat

Léčba presbyopie: zbavte se brýlí na čtení

Je vám více než 45 a musíte text, který chcete přečíst, oddalovat od očí? Nikdy jste nemuseli nosit brýle a najednou je na čtení potřebujete? Pak vás trápí presbyopie.

Oční klinika NeoVize, léčba presbyopie PRELEX


Přibližně po překročení 45. roku života začne lidské oko ztrácet schopnost akomodovat (zaostřovat) do blízka. Nastupuje presbyopie neboli vetchozrakost. Nejčastěji se projeví tím, že malá písmenka v textu jsou rozmazaná, ale lze je přečíst, pokud text od očí oddálíte. Postupem času se však brýle na čtení stanou nepostradatelnými.

Zcela bezpečným řešením je zákrok PRELEX, při němž se vymění původní přirozená čočka za umělou trifokální nitrooční čočkou, která je natrvalo naimplantována do oka. Při zákroku PRELEX lze odstranit jakýkoli počet dioptrií a zbavit se tak závislosti na brýlích. 

Pokud se nechcete smířit s nošením brýlí na čtení, zvolte metodu PRELEX. Objednejte se na vstupní vyšetření a vše se dozvíte osobně. Nechte si také ZDARMA na svůj e-mail zaslat podrobného průvodce  operací očí v Neovizi. Stahujte na webu www.lecbapresbyopie.cz.

 Výhody operace presbyopie v NeoVizi

  • trvalé řešení vetchozrakosti i dalších, celoživotních očních vad
  • rychlá a bezbolestná ambulantní operace
  • implantujem pouze vysoce kvalitní čočky světově uznávaných výrobců Alcon a Carl Zeiss
  • špičkovu lékařskému týmu asistují nejmodernější technologie
  • konec nepohodlnému střídání brýlí
  • život bez omezení

NeoVize jako jediná klinika na Moravě nabízí laserovou operaci PRELEX femtosekundovým laserem LenSx, při níž se nepoužívá žádný skalpel. Operace je řízena počítačem a do detailu přizpůsobena na míru pacientova oka. Laserový paprsek umožňuje velmi přesné a šetrné provedení operace. Využití laserové metody zaručuje daleko větší přesnost, šetrnost a bezpečnost zákroku a tím i vynikající pooperační výsledky.

Zkušenosti pacientů

Radek Pivoňka

Radek Pivonka presbyopie pacient

podnikatel

"Ve čtyřiceti jsem začal potřebovat brýle na čtení, o sedm let později se přidaly brýle na počítač a ve třiapadesáti jsem už měl brýle čtvery. Operace PRELEX pro mě byla logickým řešením mých potíží," popisuje své rozhodování úspěšný a vzdělaný muž. Kliniku NeoVize si vybral nejen díky dostupnosti špičkových technologií, ale také kvůli odbornosti a vynikající úrovní péče.

 

Jan Kalousek

hudebník a politik

Před operací viděl špatně do dálky a měl velké obtíže se čtením. Zase je schopen vidět ostře své fanoušky i drobné noty, a to vše bez brýlí. Přečtěte si jeho příběh.

fotofotofotofotofotofoto
banner

Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.

papousek 07.01.2016 15:44

Chci se zeptat, je Prelex řešením i pro tupozraké oko?Druhé oko má jen pár dioptrií. Děkuji za odpověď

Odpovědět

MUDr. Jana Mikšovská 08.01.2016 13:18

Dobrý den.
U tupozrakého oka je možné použít k odstranění refrakční vady multifokální nitrooční čočku a metodu PRELEX, pokud je tupozraké oko schopně určité funkce na dálka a na blízko. Pokud oko vidí pouze největší písmena a na blízko nečte vůbec, je vhodné u tohoto oka použít k odstranění refrakční vady tzv. monofokální čočku, která odstraňuje dioptrie jen do dálky a multifokální čočku zvolit do oka druhého, netupozrakého.