Objednejte se Zeptejte se

7 důvodů, proč jít na operaci očí

Váháte s oční operací? Zde je 7 dobrých důvodů, proč se konečně rozhodnout a objednat se

1. Zvýším kvalitu svého života

Pacienti s šedým zákalem byli dokonce podrobeni dlouhodobému vědeckému zkoumání. A zjistilo se, že přínos lepšího zraku po operaci šedého zákalu je pro seniory ohromující: lepší tělesná i duševní kondice, s tím spojené větší možnosti pohybu, samostatnost, lepší spánek návrat ke společenskému životu, nižší riziko úrazů, stařecké demence, depresí i civilizačních onemocnění. Mladší pacienti po refrakčních operacích si zase pochvalují svobodu bez brýlí, možnost pracovat, sportovat a cestovat bez omezení.

2. Budu lépe vidět

Ano, naprostá samozřejmost pro ty, kdo nemají s viděním žádné potíže. Ale ve chvíli, kdy nevidíte ani na brýle na nočním stolku, nepoznáváte lidi na druhé straně ulice, brýle se v zimě pořád mlží nebo vás bolí hlava při čtení, ostrý zrak znamená hodně. Převážnou většinu informací o okolním světě získáváme právě pomocí zraku, dobře vidět je opravdu zásadní.

3. Ušetřím

Jsou to jednoduché počty. Náklady na nošení brýlí a kontaktních čoček se ročně pohybují kolem 6000 Kč, průměrné multifokální brýle stojí 18 000 Kč. Za 10 let nošení čoček tedy utratíte 60 000 Kč. Cena laserové operace očí u nás začíná na 12 500 Kč. Co se ovšem nijak spočítat nedá, protože by vyšla nepředstavitelná částka, je svoboda a pohodlí života bez brýlí.

4. Strach je zbytečný

Obavy ze zákroku má hodně pacientů. Starších i mladších, žen i mužů. Bojí se bolesti, toho, že pohnou okem, výsledku operace a mnoha dalších věcí. Strach klidně zahoďte, klíčový pro zdárný průběh operace i skvělý výsledek je pozitivní přístup pacienta. Zní to sice mírně duchovně, ale víra uzdravuje i v případě operací očí.

5. Splním si své sny

Potápění? S brýlemi nelze. Lyžování? Jedině s kontaktními čočkami. Čtení vnoučatům nebo procházka v lese? Nepohodlné a stresující. Ráno se probudit a vidět? Nedosažitelné. Tisíce velkých i malých snů a přání si po operaci můžete přeřadit do složky “samozřejmost”. A pochopitelně si můžete naplánovat i další. Nemusí to být rovnou cesta na Mars nebo výhra v obřím slalomu, ale klidně třeba koupání v rybníce bez rizika obsazení cizí deky.

6. Recenze na internetu už mám přečtené, teď dám na odborníky

Dobře informovaný pacient je poklad. Ale pokud už máte za sebou hodiny surfování, čtení doporučení, recenzí, zážitků i popisů, je nejvyšší čas vyrazit za odborníky a zajímat se především o sebe, své oči, svoje požadavky. Každé oko je totiž jiné, pacient je pro nás konkrétní osoba s konkrétním problémem a ne vždy se na něj hodí to, co si přečetl. Naši lékaři vždy doporučují zákroky až na základě důkladného vyšetření a rozhovoru s pacientem. Může se stát, že přijdete s představou laserové operace, ale pro vaše oči bude vhodnější jiný zákrok.

7. Vyberu si pouze kvalitní oční kliniku

U nás v NeoVizi je vše podřízeno spokojenosti pacienta: s prostředím, přístupem zdravotníků, s výsledkem operace. Používáme pouze nejkvalitnější materiály, sledujeme nejnovější trenady v oftalmologii, naše sestry i lékaři jsou vzdělaní a profesionální, stále se učíme a snažíme se vycházet pacientům vstříc a zlepšovat system péče o každého jednotlivě. Vysoký standard držíme už vice než 10 let, v mnoha oblastech jsme se stali průkopníky trendů a léčebných metod.


Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.Buďte první, kdo komentuje tento článek.