Objednejte se Zeptejte se

Je pro mne laserová operace vhodná?

Jsem vhodným kandidátem na laserový nebo nelaserový zákrok?

Nosíte brýle nebo kontaktní čočky? Nemáte jiné závažné oční ani celkové onemocnění? Pak je téměř jisté, že vám pomůžeme.

Na očních klinikách NeoVize umíme pomoci 9 z 10 pacientů s dioptrickou vadou.

Pamatujte: věk ani stabilita vady nejsou rozhodující podmínkou. Pro každého určíme nejvhodnější metodu.

 

Je pro mne lepší laserový nebo nelaserový zákrok?

Umíme operovat jakýkoliv počet dioptrií. Pro oči s vadou -0,25 až cca -10 dioptrií a pro oči od +0,5 do cca +5,0 dioptrií většinou volíme laserový zákrok.

Pro oči s vadou nad -10 dioptrií (krátkozrakost) či nad +5 (dalekozrakost) dioptrií většinou dáváme přednost nelaserovému zákroku s implantací fakické čočky nebo RLE s implantací nitrooční čočky. Další podrobnější informace naleznete zde.

 

Léčíte také astigmatismus?

Ano, léčíme.

Astigmatismus je v určité míře přítomen u více než 70 % našich pacientů. Jeho podstatou je různé zakřivení optických ploch oka v různých rovinách. 

Astigmatismus se většinou napravujeme laserovým zákrokem. V některých případech, zejména u lidí starších 40 let věku, je pro léčbu astigmatismu vhodnější nelaserový zákrok.

V předpisu vašich brýlí se astigmatismus označuje zkratkou cyl a jeho osa (zkratka ax) se vyjadřuje v úhlových stupních - např.: -1,5 cyl ax 145 st.

 

Musím počkat, až bude má vada stabilní?

Pokud jste neměli před půl rokem žádné dioptrie a nyní máte -0,5, doporučujeme počkat.

V ostatních případech je čekání zbytečné. Pokud podstoupíte laserové zákroky NeoSMILE Pro nebo NeoLASIK HD, obdržíte v ceně zákroku doživotní záruku bezplatného poskytnutí laserové péče.

V očních klinikách NeoVize máte jitotu, že bude-li kdykoliv v průběhu vašeho života nutné v důsledku dalšího zhoršení vady doladit dioptrický stav vašich očí dalším laserovým zákrokem, poskytneme tento zákrok zdarma na vlastní náklady.

 

Je vhodné čekat se zákrokem až na dobu "po dětech"?

Čekání je zbytečné. Užívejte si zrakovou svobodu a nezávislost již dnes.

Operaci však nedoporučujeme provádět v průběhu těhotenství a kojení, protože se vlivem hormonálních změn se dočasně mění biomechanické vlastnosti rohovky. Samozřejmě pokud jsou pro operaci závažné důvody, rádi si s vámi o možnostech zákroku promluvíme. Po odstavení miminka laserové operaci pak již nic nebrání.

V průběhu těhotenství a kojení zůstává oční vada stabilní u 80 % žen.

Pokud se bojíte, že patříte do 20 % těch, kterým se vada zhorší, máme pro vás řešení. Když podstoupíte laserový zákrok NeoLASIK HD nebo NeoSMILE Pro , obdržíte v jeho ceně doživotní záruku bezplatného poskytnutí laserové péče.

 

Mám jedno oko tupozraké, mohu podstoupit zákrok? 

Ano, velmi pravděpodobně můžete - umíme zlepšit zrak 8 z 10 pacientů s tupozrakostí.

Tupozrakost neboli amblyopie je nedokonalý vývoj stínice a nadřazených mozkových center, která zpracovávají obraz. Vývoj končí kolem osmého roku věku a později se již nedá ovlivnit.

Ovlivnit ale lze dioptrickou vadu, která je téměř vždy s tupozrakostí spojena. Tupozraké oko nikdy nebude vidět tak dobře, jako vaše druhé oko. Jeho vidění se ale může zlepšit až o několik řádků vyšetřovacích optotypů bez použití brýlí.

U tupozrakosti spojené se silnou dalekozrakostí (nad +5 dioptrií) je často lepším řešením nelaserová operace.

 

Je mi více než 50, mohu podstoupit zákrok?

Ano, samozřejmě, neexistuje žádné horní věkové omezení.

U lidí starších 50 let věku častěji volíme nelaserové formy zákroku, protože bývají v této věkové skupině účinnější a umožnují odstranit i potřebu brýlí na čtení.

V řadě případů jsme ale schopni padesátníkům a starším pomoci i laserovým zákrokem.

 

Mám velmi silné brýle. Pomůžete mi?

Velmi pravděpodobně ano.

Máme metody použitelné na jakýkoliv druh či výšku oční vady. Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize, MUDr. Josef Hycl, CSc., již úspěšně operoval pacientku, která měla -31 dioptrií a pacienta, který měl +16 dioptrií.

Ani vyšší počet dioptrií než u těchto pacientů by při použití moderních nelaserových metod neměl být problémem. 

 

Byl jsem již dříve vyšetřen jinde a řekli mi, že s mojí dioptrickou vadou se nedá nic dělat. Pomůžete mi? 

Nevzdávejte to, velmi pravděpodobně vám pomůžeme.

Máme širší spektrum metod než standardní refrakční pracoviště. Navíc se dnes používají techniky, o kterých se ještě před několika lety nevědělo. Používáme různé postupy a jejich kombinace. U 9 z 10 pacientů najdeme řešení.

Je pravda, že u komplikovaných stavů je někdy cesta k cíli složitější, ale snažíme se pomoci všude, kde to je v silách moderního očního lékařství.

Umíme pomoci i pacientům s tzv. keratokonem, u kterých řada klinik odmítá jakýkoliv zákrok provádět.

  

banner