Objednejte se Zeptejte se

Nejrychlejší femtosekundový laser VISUMAX 800

NeoVize a její sesterské pracoviště NeoVízia na Slovensku patří k vybraným očním klinikám, které v Evropě nabízí VISUMAX 800. Superrychlý laser nejnovější generace od německé společnosti Carl Zeiss. 

VISUMAX800

Nejnovější model VISUMAX 800 přináší nové možnosti nejen pro pacienty, ale také pro operujícho lékaře. Laser je ještě kompaktnější, rychlejší a pohodlnější. Nový femtosekundový laser VISUMAX 800 zkracuje čas působení laseru na neuvěřitelných 10 vteřin. Pacient nemá čas  se pohnout, nebo se dokonce obávat, aby udržel pohled do jednoho místa.

Díky VISUMAXu 800 se zlepšuje dostupnost laserových operací i pacientům, kterým nebyl zákrok na základě výsledků vstupního vyšetření doporučený. To byl důsledek technologických limitů, ne medicínských. S novým, špičkovým modelem se však situace mění. 

Pravě díky femtosekundovému laseru je zákrok šetrnější k rohovce a proto jsou operace ním realizované rychlejší, bezpečnější a bezbolestné. S krátkou dobou rekonvalescence v řádu několika dnů.

VISUMAX 800 je 3x rychlejší než předcházející model a je to zároveň první robotický laser na trhu.

Roboticky asistovaný systém zajišťuje podlnější a především bezpečnější manipulaci z hlediska decentrování a otáčení při dokování s okem. V důsledku toho se komplikace, které se u pacientů vyskytovaly extrémně zřídka, vyskytnou ještě méně často.

 

Díky inovacím na laseru VISUMAX 800 se sledování pohybů oka ještě více zdokonalilo. Proces vykonává přístroj úplně sám. Pacienti si mohou vyžádat tón a barvu svého oblíbeného světla, které jim pomůže odbourat případný strach ze zákroku. Součástí laseru je totiž LED technologie se zabudovaným ambientním světlem.

Laser má navíc robotická obě ramena, takže pacient nepociťuje žádný pocit uzavřenosti. Pacient si lehne na lehátko, nad které se, díky ramenu, laser přiklopí, tj. nehýbe se pacientem, ale s laserem. Tím je zabezpečený ještě větší komfort a bezpečí pro pacienta. 

VISUMAX 800 má taktéž 3 kamery (pohled shora, z boku a na ošetření), díky kterým má chirurg velký přehled.

Téměř celý zákrok vykonává femtosekundový laser sám. Odstraní dioptrie přímo v rohovce, na které vykoná řez o velikosti jen 2 až 3 milimetrů. Lékař následně velmi šetrným způsobem vybere část rohovky ve tvaru malého disku, které se říká lentikula. Jde o část s dioptriemi a/nebo astigmatismem, kterou bylo potřebné odstranit. Rohovka tak zůstává pevná a celistvá. Už večer v den zákroku může pacient normálně fungovat, sedm dní po operaci opět sportovat. 

Nejnovější femtosekundový laser se využívá i pro operace keratokonu, kdy vytváří tunely pro speciální rohovkové prstence ICRS

Laser byl vyvinutý pomocí nejmodernějších technologií s ohledem na co největší pohodlí chirurga při práci a vycházel ze zkušeností s předcházejícím modelem. Největší výhodou nového laseru je dechberoucí rychlost. Frekvence laserových pulsů 2Mhz umožnila zkrátit samotný zákrok laserem na méně než polovinu, oproti staršímu modelu. Rohovkový flap vytvoří VISUMAX 800 za méně než 5 vteřin a zákrok NeoSMILE PRO® za použití laserové metody ReLEx Smile trvá méně než 10 sekund. Čas laserového zákroku se tak zkrátí na pouhé vteřiny, což je obrovský rozdíl v porovnání s předcházejícím laserem. 

banner