Objednejte se Zeptejte se

Nitrooční operace dioptrických vad

Vysoké dioptrické vady umíme elegantně vyřešit implantací nitroočních čoček.


Oční klinika NeoVize, nitrooční operaceKaždá léčba začíná podrobným vstupním vyšetřením. V průběhu vyšetření stanovíme dioptrický stav vašich očí. Přístrojovým a klinickým vyšetřením určíme množství parametrů, jejichž znalost je nutná pro správný výběr zákroku. Důležitou součástí vyšetření je pohovor s pacientem - věk, životní styl, pracovní zatížení, zájmy - to vše má vliv na výběr zákroku. Samozřejmě, že důležité jsou i vaše finanční možnosti.

Některé případy dioptrických vad nelze uspokojivě vyřešit laserovým zákrokem. Může se jednat o pacienta s vyšší dioptrickou vadou, pacienta nad 45 let, s kombinací různých dioptrických vad. V těchto případech volíme metodu implantace nitroočních čoček, protože tato metoda vám zaručí ty nejlepší výsledky.

 

Jaké metody nabízíme?

Pro pacienty mladší 40 let s vadami mimo rozsah laserových zákroků nebo s tenkou oční rohovkou je vynikajícím řešením implantace nitrooční kontaktní čočky - tzv. fakických čoček ICL. 

U pacientů nad 40 let věku s vadami mimo rozsah laserových zákroků doporučujeme tzv. refrakční výměnu čočky RLE.

Pokud je hlavní prioritou pacienta odstranění brýlí do blízka, dáváme někdy přednost metodě PRELEX, což je refrakční výměna čočky kombinovaná s implantací multifokální nitrooční čočky.

Všechny tyto zákroky provádíme ambulantně. Na operačním sále strávíte přibližně 20 minut a po krátké pooperační kontrole můžete jít domů. Operace druhého oka následuje po jednom či dvou týdnech od operace prvního oka.

 

Reference našich pacientů

Seznamte se také se zkušenostmi našich pacientů, kteří již zákrok na naší oční klinice podstoupili.

 

banner