Chci se objednat

Keraring - intrastromální prstence

Moderní a účinnou metodou léčby onemocnění keratokonu je implantace intrastromálních prstenců, takzvaných keraringů. Jedná se o léčebnou metodu ICRS (Intrastromal Corneal Ring Segments).  

Oční klinika NeoVize, léčba keratokonu, intrastromální prstence keraring

Pokud již onemocnění postoupilo do takové míry, že zhoršuje vidění, jsou implantovány do rohovky tzv. keraringy. Pomocí keraringů umíme dosáhnout oploštění rohovky a zastavení dalšího vyklenování.

Keraring je polokruhovitý implantát ze speciálního umělého materiálu (polymetylmetakrylátu), na průřezu má trojúhelníkovitý tvar. Vhodná velikost keraringu se vypočítá na speciálním kalkulátoru výrobce dle zadaných parametrů pacientovy rohovky.

Keraringy

Keraring se implantuje do rohovky speciální tunelovou technikou v počtu jednoho nebo dvou kusů. Výsledkem je snížení zakřivení rohovky a srovnání nestejného vyklenutí horní a dolní části rohovky. Tím dojde i ke snížení dioptrií a zlepšení nekorigovaného vidění.

Jako jedno z mála pracovišť provádí kliniky NeoVize bezbolestnou a velmi přesnou implantaci Keraringů pomocí femtosekundového laseru VisuMax. Femtolaser nejprve v rohovce vytvoří „tunýlky,“ do kterých následně oční chirurg jeden nebo dva půlkruhové implantáty zasune. Tím dojde k oploštění rohovky a zlepšení vidění.

Díky použití femtosekundového laseru odpadá složité řezání rohovky, které může být nepřesné a také se pomaleji hojí. Femtolaser připraví rohovku na implantaci keraringu přesně podle parametrů pacientova oka a implantace je pak výrazně snazší a přesnější. 

 

Máte dotazy? Zavolejte nám nebo nám napište.

banner