Objednejte se Zeptejte se

Keraring - intrastromální prstence

Moderní a účinnou metodou léčby onemocnění keratokonu je implantace intrastromálních prstenců, takzvaných Keraringů. Jedná se o léčebnou metodu ICRS (Intrastromal Corneal Ring Segments).  

Oční klinika NeoVize, léčba keratokonu, intrastromální prstence keraring

Pokud již onemocnění postoupilo do takové míry, že zhoršuje vidění, jsou implantovány do rohovky tzv. Keraringy. Pomocí Keraringů umíme dosáhnout oploštění rohovky a zastavení dalšího vyklenování.

Keraring je polokruhovitý implantát ze speciálního umělého materiálu (polymetylmetakrylátu), na průřezu má trojúhelníkovitý tvar. Vhodná velikost Keraringu se vypočítá na speciálním kalkulátoru výrobce dle zadaných parametrů pacientovy rohovky.

Keraringy

Keraring se implantuje do rohovky speciální tunelovou technikou v počtu jednoho nebo dvou kusů. Tunel se vytváří pomocí jemného a precizního femtosekundového laseru VisuMax od společnosti Carl Zeiss Meditec. Tento laser využíváme jako jedno z mála pracovišť. Femtolaser nejprve v rohovce vytvoří „tunýlky“ a to zcela bez použití skalpelu. Do těchto tunelů následně oční chirurg zasune jeden nebo dva půlkruhové implantáty zasune. Tím dojde k oploštění rohovky a zlepšení vidění.

Výsledkem zákroku je snížení zakřivení rohovky a srovnání nestejného vyklenutí horní a dolní části rohovky. Tím dojde i ke snížení dioptrií a astigmatismu a zlepšení nekorigovaného vidění.

Díky použití femtosekundového laseru odpadá složité řezání rohovky, které může být nepřesné a také se pomaleji hojí. Femtolaser připraví rohovku na implantaci Keraringu přesně podle parametrů pacientova oka a implantace je pak výrazně snazší a přesnější. 

Máte dotazy? Zavolejte nám nebo nám napište.

banner