Chci se objednat

Keraring - instrastromální prstence

Moderní a účinnou metodou léčby onemocnění keratokonu jsou intrastromální prstence - keraring. 

Oční klinika NeoVize, léčba keratokonu, intrastromální prstence keraring

 

 

Pokud již onemocnění postoupilo do takové míry, že zhoršuje vidění, jsou implantovány do rohovky tzv. keraringy. Pomocí keraringů umíme dosáhnout oploštění rohovky a zastavení dalšího vyklenování. Obvykle se úspěšně kombinuje s metodou CCL.

 


Keraringy

Keraring je polokruhovitý implantát ze speciálního umělého materiálu (polymetylmetakrylátu), na
průřezu má trojúhelníkovitý tvar. Vhodná velikost keraringu se vypočítá na speciálním kalkulátoru výrobce dle zadaných parametrů pacientovy rohovky.

Keraring se implantuje do rohovky speciální tunelovou technikou v počtu jednoho nebo dvou kusů. Výsledkem je snížení zakřivení rohovky a srovnání nestejného vyklenutí horní a dolní části rohovky. Tím dojde i ke snížení dioptrií a zlepšení nekorigovaného vidění.

Velmi často se po implantaci keraringů následně provede CCL k dlouhodobé stabilizaci rohovky. Keraring lze implantovat pomocí speciálních nástrojů nebo pomocí femtosekundového laseru.

Jako jedno z mála pracovišť provádí brněnská klinika NeoVize bezbolestnou a velmi přesnou implantaci Keraringů pomocí femtosekundového laseru. Femtolaser nejprve v rohovce vytvoří „tunýlky,“ do kterých následně oční chirurg jeden nebo dva půlkruhové implantáty zasune. Tím dojde k oploštění rohovky a zlepšení vidění.

Implantované keraringy


Díky použití femtosekundového laseru odpadá složité řezání rohovky, které může být nepřesné a také se pomaleji hojí. Femtolaser připraví rohovku na implantaci keraringu přesně podle parametrů pacientova oka a implantace je pak výrazně snazší a přesnější. 

 

 

 

Seznamte se také se zkušenostmi našich pacientů, kteří již léčbu onemocnění keratokonus u nás podstoupili. 

Máte dotazy? Zavolejte nám nebo nám napište. Naše odborně vyškolené recepční vám rády vaše dotazy zodpoví.

 

 

banner

Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.Buďte první, kdo komentuje tento článek.