Objednejte se Zeptejte se

Femtosekundový laser LenSx

Přesný, šetrný, bezpečný

Femtosekundový laser LenSx® představuje revoluční technologii v oční chirurgii. Pacientům přináší pohodlí, přesnost a šetrnost.

Při operaci femtosekundovým laserem LenSx® se nepoužívá žádný skalpel ani jiné ostré nástroje. Celá operace je individuálně plánována a vykonávána podle parametrů pořízených integrovaným OCT zobrazující podrobný obraz vnitřních struktur oka.

 

Paprsek laseru s dokonalou přesností vytvoří vstupní řez, otevře přední pouzdro čočky a rozmělní ji. V případě potřeby odstrání astigmatismus pomocí nářezů na rohovce. Laserový paprsek působí na oko pouze 10 sekund. Metoda umožňuje provedení operace přesně na míru pacientova oka a díky tomu se pooperační rekonvalescence významně zkracuje. 

 

Certifikace FDA a CE

Laser LenSx je prvním laserem schváleným pro kompletní laserem asistovanou operaci šedého zákalu. Prošel náročným schvalovacím procesem amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a je schválen pro běžné použití při operacích pro:

  • přední kapsulotomii
  • rohovkové incize
  • laserovou fakofragmentaci.

 

Femtosekundový laser LenSx je určený pro provedení kompletní operace šedého zákalu. V žádném kroku není nutné použití skalpelu. Je plnohodnotně schválen pro všechny kroky zákroku. Pozitívne výsledky jsou potvrzeny na více jako 1 milionu operací provedených v celém světě.

FDA je americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv, který schvaluje uvedení potravin, léčiv a zdravotnických zařízení na americký trh. Bez certifkátu FDA nesmí být na trhu USA nabízený ani používaný žádný lék ani přístroj. Schvalovací procedury jsou velmi přísné, časově a administrativně náročné. Ve všeobecnosti je schvalovací proces FDA vnímán jako přisnější a náročnější než evropská certifikace CE.

Certifikát FDA je důkazem, že zařízení je nejenom bezpečné ale i výsledky operací jsou u pacientů pozitivní.

Femtosekundový laser LenSx je speciální pevnolátkový laser s ultrakrátkými impulsmi v délce jedné biliardiny sekundy. Matematicky je délka pluzu vyjádřena jako 10-15.

Laser pomocí pulzů laserového paprsku v tkáni tvoří malé bublinky, které od sebe tkáň oddělí. Tak je možné provést operaci bez použití skalpelu a jiných ostrých nástrojů.

 

Výhody laserové operace:

  • Bez použití ostrých nástrojů
  • 10x vyšší přesnost než manuální zákrok
  • Rychlost - samotný laser působí na oko pouze 10 sekund
  • Šetrnost - laserová operace zaručuje vynikající pooperační výsledky a zkrácení doby rekonvalescence.

 

Chcete se dozvědět víceo operaci šedého zákalu laserem LenSx? Čtete zde.

 

foto
banner

Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.Buďte první, kdo komentuje tento článek.