Objednejte se Zeptejte se

Rohovka

Cornea (rohovka) je průhledná, kopulovitě zakřivená vrstva v přední části oka. Má lesklý povrch. Základním úkolem rohovky je prostup a lom světla.

Cornea je pro oftalmology důležitá při laserovém odstranění dioptrií. K vyšetření rohovky před operací slouží přístroj Pentacam. Ten stanoví přesný popis stavu předního segmentu oka od rohovky až po sklivec, zobrazí tloušťku rohovky a vytvoří mapu přední i zadní plochy rohovky.

Dioptrie se při laserových zákrocích operují na povrchu rohovky či přímo v rohovce. Při metodě PRK se jedná o úpravu zakřivení povrchu rohovky (corney) po předchozím mechanickém odstranění epitelu – její buněčné vrstvy.

Při metodě ReLEx Smile femtosekundový laser na základě přesných výpočtů přímo uvnitř rohovky separuje tenkou vrstvu tkáně, a to bez narušení pevnosti a stability corney. Při zákroku femtoLASIK femtosekundový laser VISUMAX 800 vytvoří na rohovce ochrannou lamelu a excimerový laser MEL následně odpaří vrstvu rohovky s dioptriemi.


Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.Buďte první, kdo komentuje tento článek.