Objednejte se Zeptejte se

LASEK, PRK

Ověřená metoda, která v kombinaci s nejmodernější technikou přináší kvalitní výsledek - ostrý zrak.

Laserová operace očí, Oční klinika NeoVize

 

Laserová operace PRK neboli fotorefrakční keratektomie je starší laserová metoda, která byla Americkým úřadem pro schvalování léčiv (FDA) schválena již v roce 1995. Používá se však již od 80.let, a proto je bezpečně ověřena na milionech spokojených pacientů. Tato metoda je někdy také označována jako LASEK či epiLASEK.

Jedná se povrchovou laserovou metodu, při které se nevytváří flap (tzv. rohovková lamela). Na oku pracuje pouze excimerový laser.

Laserovou metodu PRK dnes většinou podstupují pacieti, pro které není jiná laserová metoda vhodná - např. z důvodu příliš tenké rohovky. Druhým častým důvodem jsou pak finance, protože tato starší metoda je méně finančně náročná.

Pokud se rozhodnete pro operaci PRK, počítejte s delším hojením - přibližně 3-4 dny. Během hojení může dojít k podráždění či pálení očí, které ale po zhojení zcela odezní. Během hojení je rovněž nutné přesně dodržovat lékařem předepsaný řežim užívání hojivých kapek.

 

Jak operace probíhá?

Odstranění dioptrií provádí excimerový laser. Ten pomocí laserového paprsku odpaří z povrchu rohovky přebytečnou tkáň, která způsobuje oční vadu: krátkozrakostdalekozrakost nebo astigmatismus

Způsob použití excimerového laseru je u PRK stejný jako u metody NeoLASIK HD®pouze mu nepředchází vytvoření bezpečnostního flapu (rohovkové lamely) pomocí femtosekundového laseru.

Celý zákrok trvá přibližně 15 minut. Před operací jsou oči znecitlivěny očními kapkami, zákrok se provádí při plném vědomí pacienta.
 

 

Kolik stojí metoda PRK?

Cenu za laserovou operaci PRK najdete v aktuálním ceníku. Nemůžete si to dovolit? Nyní nabízíme možnost operace na bezúročné splátky.  

 

Naše zkušenosti

Naši lékaři mají se zákroky prováděné excimerovým laserem bohaté zkušenosti. Výsledky těchto operací jsou vysoce stabilní a přesné.

Operace metodou PRK provádíme na excimerovém laseru MEL 90, který je jedním z nejspolehlivějších a nejrychlejších excimerových laserů používaným ve světě. Při zákroku PRK standardně používáme eye-tracker (sledovač oka) 6D, který zaručuje vysoký stupeň přesnosti.

 

Rozhodli jste se? 

OBJEDNEJTE SE NA VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ a najdeme pro vás řešení, které splní vaše požadavky na vidění.

banner