Chci se objednat

Operace šedého zákalu femtosekundovým laserem LenSx

Oční klinika NeoVize jako jediná na Moravě nabízí svým pacientům operaci šedého zákalu laserem LenSx. Bez skalpelu a ostrých nástrojů.

Femtosekundový laser LenSx představuje doslova revoluci v kataraktové chirurgii. Místo skalpelu je operace prováděna laserovým paprskem. Zákrok je díky počítačem řízené technologii mnohem šetrnější a přesnější. 

Oční chirurg nejprve pomocí počítače a očního tomografu nastaví parametry operace přesně na míru každého pacienta. Paprsek laseru s dokonalou přesností vytvoří vstupní mikrořez, otevře přední pouzdro oční čočky a rozmělní ji. Bezpečně, šetrně, bez skalpelu. Samotný laser působí na oko pouze 10 sekund.

Po skončení laserové části chirurg čočku lehce odstraní a nahradí ji umělou čočkou. Celý zákrok trvá asi 15 minut a nebolí. Již na druhý den pacient na operované oko vidí.

Laserová metoda zaručuje větší přesnost a šetrnost provedení operace. Přesné umístění nitrooční čočky v oku umožňuje dosažení vysoké kvality funkčního vidění a zkracuje pooperační rekonvalescenci.

 

Přednosti laserové operace šedého zákalu 

Celá operace s využitím femtosekundového laseru LenSx je řízená počítačem a je zcela přizpůsobena každému pacientovi na míru. Operaci plánuje chirurg pomocí integrovaného očního tomografu (OCT), který přesně zobrazuje vnitřní struktury oka.

Hlavní výhody laserové operace šedého zákalu:

  • Bez použití ostrých nástrojů - skalpel je nahrazen počítačem řízeným laserovým paprskem
  • Přesnost a bezpečnost - laserem pracuje s maximální precizností přesně na míru pacientova oka
  • Rychlost zákroku - laser působí na oko pouze 10 sekund
  • Šetrnost - laserová metoda zaručuje vynikající pooperační výsledky a zkrácení doby rekonvalescence

 

Pokud máte zájem o laserovou operaci šedého zákalu, objednejte se k nám.


Laserová operace šedého zákalu není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Zdravotní pojišťovny hradí jen odstranění šedého zákalu metodou fakoemulzifikace ultrazvukem. Laserovou operaci si hradí pacient sám. Ceny operace šedého zákalu femtosekundovým laserem LenSx naleznete v našem ceníku.

 

Povolení pro klinické použití

Laser LenSx prošel náročným schvalovacím procesem amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a je schválen pro běžné používání při operacích. V únoru 2011 LenSx získal Evropský certifikát CE (Prohlášení o shodě).

Femtosekundový laser LenSx je prvním laserem na světě, který byl použit pro operaci šedého zákalu (katarakty).

Běžně se začal využívat od roku 2011, kdy bylo nainstalováno prvních 17 přístrojů především v USA. Do poloviny roku 2017 bylo provedeno femtosekundovým laserem LenSx více než 1 milion očních operací po celém světě.

 

banner

Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.Buďte první, kdo komentuje tento článek.