Objednejte se Zeptejte se

Operace šedého zákalu femtosekundovým laserem LenSx

Jedná se o operaci bez použití skalpelu a ostrých nástrojů.

Femtosekundový laser LenSx představuje doslova revoluci v kataraktové chirurgii. Místo skalpelu je operace prováděna laserovým paprskem. Zákrok je díky počítačem řízené technologii mnohem šetrnější a přesnější.

Proč máme rádi laser LenSx?

  • rychlejší a preciznější operace
  • bez ostrých nástrojů
  • efektivní a spolehlivý i při komplikovaných případech

Oční chirurg nejprve pomocí počítače a očního tomografu nastaví parametry operace přesně na míru každého pacienta. Paprsek laseru s dokonalou přesností vytvoří vstupní mikrořez, otevře přední pouzdro oční čočky a rozmělní ji. Bezpečně, šetrně, bez skalpelu. Samotný laser působí na oko pouze 10 sekund.

Po skončení laserové části chirurg čočku lehce odstraní a nahradí ji umělou čočkou. Celý zákrok trvá asi 15 minut a nebolí. Již na druhý den pacient na operované oko vidí.

Laserová metoda zaručuje větší přesnost a šetrnost provedení operace. Přesné umístění nitrooční čočky v oku umožňuje dosažení vysoké kvality funkčního vidění a zkracuje pooperační rekonvalescenci.

 

Přednosti laserové operace šedého zákalu 

Celá operace s využitím femtosekundového laseru LenSx je řízená počítačem a je zcela přizpůsobena každému pacientovi na míru. Operaci plánuje chirurg pomocí integrovaného očního tomografu (OCT), který přesně zobrazuje vnitřní struktury oka.

Hlavní výhody laserové operace šedého zákalu

  • bez použití ostrých nástrojů - skalpel je nahrazen počítačem řízeným laserovým paprskem
  • přesnost a bezpečnost - laserem pracuje s maximální precizností přesně na míru pacientova oka
  • rychlost zákroku - laser působí na oko pouze 10 sekund
  • šetrnost - laserová metoda zaručuje vynikající pooperační výsledky a zkrácení doby rekonvalescence

 

Pokud máte zájem o laserovou operaci šedého zákalu, objednejte se k nám. Operace s využitím femtosekundového laseru LenSx provádíme na našich klinikách v Praze a Brně. 


Laserová operace šedého zákalu není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Zdravotní pojišťovny hradí jen odstranění šedého zákalu metodou fakoemulzifikace ultrazvukem. Laserovou operaci si hradí pacient sám. Ceny operace šedého zákalu femtosekundovým laserem LenSx naleznete v našem ceníku.

 

Povolení pro klinické použití

Laser LenSx prošel náročným schvalovacím procesem amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a je schválen pro běžné používání při operacích. V únoru 2011 LenSx získal Evropský certifikát CE (Prohlášení o shodě).

Femtosekundový laser LenSx je prvním laserem na světě, který byl použit pro operaci šedého zákalu (katarakty).

Běžně se začal využívat od roku 2011, kdy bylo nainstalováno prvních 17 přístrojů především v USA. Jeho skvělé výsledky již zažily více než 3 milióny spokojených pacientů na celém světě. 

banner

Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.Buďte první, kdo komentuje tento článek.