Objednejte se Zeptejte se

Fakická čočka ICL EVO Viva

Lepší zrak krátkozrakým s presbyopií díky unikátní fakické čočce ICL EVO Viva*

Schopnost oka zaostřovat začíná po 40. až 45. roce slábnout, což se projevuje neostrým viděním na blízko. Lidé, kteří navíc celoživotně trpí krátkozrakostí, jsou pak odkázáni na nutnost střídat brýle na čtení a do dálky, anebo řešit potíže multifokálními brýlemi či čočkami. Závislosti na mnohdy nepohodlném používání korekčních pomůcek se však mohou tito pacienti zbavit díky fakickým čočkám, které se přidávají do oka k čočce vlastní. Novinkou v této kategorii čoček je ICL EVO Viva od renomované švýcarské společnosti STAAR Surgical.

"Tato čočka se od dosud používaných čoček liší svým umístěním a konstrukcí. U čočky EVO Viva je optika modifikována tak, aby lámala světlo takovým způsobem, že člověk vidí dobře do dálky i do blízka. Pracuje na takzvané EDoF bázi (Extended Depth of Focus), tedy prodloužené hloubce zrakové ostrosti," vysvětluje princip novinky MUDr. Jana Mikšovská, zástupkyně primářky a oční chirurg Oční kliniky NeoVize Praha. MUDr. Mikšovská první čočku indikovala pacientce se silnou krátkozrakostí, u které se v posledních letech začala projevovat i presbyopie, lidově nazývaná "nemoc krátkých rukou".

Lepší zrak krátkozrakým s prebyopií

Ambulatní zákrok je rychlý a bezbolestný

Na operačním sále stráví pacienti přibližně 20–30 minut. Zákrok je bezbolestný a provádí se ambulantně, pouze v lokální anestezii. Již druhý den se pacienti vracejí do běžného života. Operace na druhém oku se provádí obvykle v odstupu 1 až 7 dnů.

Oproti jiným fakickým čočkám se u ICL EVO Viva liší adaptace pacienta na čočku. "Protože je zde odlišná optická část, pacient se učí s touto čočkou pracovat, aby dobře viděl na dálku i do blízka. Adaptace je individuální a trvá od 3 do 6 měsíců," dodává MUDr. Mikšovská.

Lepší zrak, lepší život

Na Oční klinice NeoVize vám naši zkušení lékaři doporučí nitrooční čočku s takovou dioptrickou sílou, která bude nejlépe korigovat vaši vadu a tím nejlépe splní vaše požadavky na vidění.
Čočka EVO Viva je dostupná na pobočkách sítě klinik NeoVize v Praze, Brně, Bratislavě a Popradu.

Seznamte se také se zkušenostmi našich dalších pacientů, kteří již zákroky na naší oční klinice podstoupili. 

Rozhodli jste se? OBJEDNEJTE SE NA VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ a najdeme pro vás řešení, které splní vaše požadavky na vidění. 

 

*Jedná se o zdravotnický prostředek. Pro úplné informace ohledně indikací, kontraindikací a varování si přečtěte návod k použití a další důležité informace uvedené na stránce edfu.staar.com.