Objednejte se Zeptejte se

Váš operační den – laserová operace

Rozhodli jste se pro odstranění dioptrické vady a váš operační den nastal.

Na kliniku se, prosím, dostavte přesně v čas, na kterém jste se dohodli s recepční, která vás objednávala na operaci. Není nutno chodit dříve, protože všichni pacienti jsou objednáni tak, aby zbytečně nečekali.

Po příchodu a registraci na recepci si vás zdravotní sestřička vyzvedne a odvede do předsálí operačního sálu, kde vám nakape znecitlivující kapičky. Kapičky zajistí, že v průběhu operace absolutně nepocítíte žádnou bolest. Sestřička vás také oblékne do jednorázového pláště, který si navléknete na své oblečení.

Po přibližně 30-40 minutách si vás převezme operující lékař a ještě jednou vám vysvětlí velmi podrobně celý průběh zákroku. Dostanete přesné instrukce, kam se dívat, které světýlko sledovat. Avšak není třeba se obávat, že byste něco zapomněl/a, protože lékař vás bude navigovat samozřejmě i v průběhu celého zákroku.

Laserový zákrok se provádí ve dvou krocích. Na naší klinice používáme špičkovou techniku Carl Zeiss, takže v průběhu zákroku budete v klidu ležet na lůžku, které automaticky přejede od jednoho laseru k druhému.

V prvním kroku provede operující chirurg femtosekundovým laserem VISUMAX 800 vytvoření lamely.

Ve druhém kroku lamelu jemně odklopí a pomocí excimerového laseru MEL 90 upraví povrch rohovky a tím „odstraní“ dioptrickou vadu.

Následně lamelu zpět zaklopí, nakape kapičky.

A vyzve vás, abyste si sedl/a a podívala se na hodiny, které máme na sále speciálně pro tento účel. A co uvidíte? Neprozradíme. Avšak všichni pacienti tvrdí, že je to jeden z nejkrásnějších pohledů na svět.

Pak už vás čeká jen foto s vaším operujícím lékařem. A krátká kontrola.

 

A co dál?

Po odchodu z kliniky doporučujeme strávit zbytek dne doma. Většina pacientů se po operaci prospí a večer se již mohou bez problémů dívat na televizi a provádět obvyklé domácí činnosti nebo jít na procházku.

 

Pooperační péče – laserová operace

Na Oční klinice NeoVize péče o vás a vaše oči nekončí zákrokem. Pooperační péče je pro dokonalý výsledek stejně důležitá, jako kroky předchozí.

Druhý den po zákroku vás ještě čeká krátká, ale velmi pečlivá kontrola. A další pak za měsíc. Avšak naši lékaři jsou vám k dispozici pro jakoukoliv konzultaci, radu, kontrolu.

 

Co není po laserové operaci doporučeno?

 • první týden:
  • pobyt v zakouřeném a silně prašném prostředí

 • prvních 14 dnů:
  • malování a následné odličování očí

 • první měsíc:
  • koupání ve veřejných bazénech a lázních, v přírodních nádržích
  • mnutí očí
  • vyvarujte se úrazu očí