Objednejte se Zeptejte se

Máme nový mikroskop na nitrooční operace!

08.06.2020
Máme nový mikroskop na nitrooční operace!

Nový operační mikroskop Lumera 700 s navigačním systémem Callisto už pomáhají našemu týmu při odstraňování šedého zákalu i dioptrií.

Nový mikroskop budeme používat při všech nitroočních operacích, tedy při odstraňování šedého zákalu a dioptrií i při operacích sítnice a sklivce. V provozu bude prakticky denně,“ těší se docentka Šárka Skorkovská, primářka Oční kliniky NeoVize Brno.  

Nové vybavení má velký přínos jak pro oftalmology, tak i pro pacienty. „Výhodou pro chirurgy je lepší rozlišení mikroskopu a jeho snadnější ovládání. Má lepší osvětlení, disponuje velkým displejem a po operaci je možné ihned přehrát videozáznam zákroku,“ vyjmenovává primářka výhody nového mikroskopu Lumera 700. 

Současně s mikroskopem jsme pořídili i navigační systém Callisto. Ten pomůže očním chirurgům vložit implantovanou nitrooční čočku do oka s naprostou přesností. 

Jak to funguje?

Krok 1: měření
Během předoperačního vyšetření změří sestřičky každému pacientovi před nitrooční operací obě oči na přístroji IOL Master 700. Tento přístroj dokonale změří lidské oko a vypočítá nejvhodnější nitrooční čočku pro korekci dioptrií i astigmatismu.

Krok 2: plánování operace
Data z IOL Masteru se přenesou na operační sál do navigačního systému Callisto. Díky precizním informacím o pacientovu oku dokáže Callisto naplánovat operaci doslova na míru.

Krok 3: implantace nitrooční čočky
Navigační systém Callisto promítne chirurgovi přímo do okuláru operačního mikroskopu navigační linie pro precizní implantaci nitrooční čočky. Ta je vložena do oka s dokonalou přesností a bude tak korigovat dioptrie či astigmatismus s maximální efektivitou.


Mikroskop společně s navigačním systémem Callisto klinika pořídila za bezmála čtyři miliony korun. "Pro naše pacienty chceme to nejlepší. Proto jsme se rozhodli investovat do nového vybavení i v této ekonomicky nejisté době, " dodává generální ředitel sítě klinik NeoVize, Petr Kocian.

fotofoto