Objednejte se Zeptejte se

Pro muže

Chci být profesionálním vojákem, hasičem, policistou. Můžu jít na zákrok?

Ano, můžete.
Mezi našimi pacienty je mnoho vojáků, policistů a hasičů, stejně jako mnoho mladých mužů, kteří zákrok podstoupili proto, aby splnili přijímací kritéria.
Z hlediska služebních nároků jsou nejlepší variantou zákroky NeoLASIK HD®, u velmi vysokých vad nelaserový zákrok s implantací fakické čočky.

Je pravda, že piloti US Navy chodí na operaci očí laserem?

Ano, je.
Zákroky prováděné femtosekundovým laserem byly v americké armádě a námořnictvu schváleny i pro piloty včetně stíhačů a příslušníky bojových jednotek.

Boxuji. Je pro mne vhodnější PRK, NeoLASIK nebo ICL?

Doporučujeme NeoLASIK HD® femtosekundovým laserem. Víte, že oční kliniky NeoVize se starají o zrak bojovníků Oktagonu? Více informací najdete ZDE.

Rád se potápím, budu se moci potápět i po prodělaném zákroku?

Ano, budete.
Laserové zákroky prováděné femtosekundovým laserem byly v americkém námořnictvu schváleny i pro potápěče a další příslušníky speciální jednotky US NAVY SEAL.
Pro potápěče doporučujeme laserový zákrok femtoLASIK nebo NeoLASIK HD®.
Nepotápějte se ale prosím po dobu 4 týdnů po zákroku.

Věnuji se horolezectví. Mohu po laserovém zákroku i na osmitisícovky?

Ano, můžete.
Neriskujte však vrcholový výstup bez kyslíku. Krátkozraké oči mívají změny prokrvení oční sítnice a těžký kyslíkový deficit jim nepropívá.

Doporučuji ale výstup na osmitisícovku nejdříve po 6 měsících po zákroku - poté, co to schválí oční lékař. Jedná se o opravdu extrémní sportovní výkon, který představuje i pro oko velkou zátěž.
V běžných alpských výškách tento problém nehrozí.

Za jak dlouho po zákroku mohu do posilovny?

Po laserovém zákroku vynechte posilovnu alespoň 3 dny. V dalších 4 dnech omezte zadržování dechu a zatínání břišního svalstva. Týden po zákroku můžete cvičit jako před zákrokem. Prvních 14 dní je vhodná čelenka, protože pot stékající po čele může v očích silně pálit.

U nelaserových zákroků s implantací nitroočních čoček necvičte v posilovně alespoň 10 dní.

Za jak dlouho po zákroku mohu jezdit na kole?

Jízda na kole sama o sobě oku neškodí.
To, čeho se bojíme, je pád a náraz do oka v prvních 14 dnech po zákroku. Noste při jízdě na kole kvalitní ochranné brýle, což neplatí jen na období po zákroku, ale při každé jízdě.

Za jak dlouho po zákroku mohu jít plavat do bazénu?

Neplavte ve veřejných bazénech alespoň 4 týdny po zákroku. V případě zákroku NeoSMILE Pro je plavání možné již po týdnu, ale velmi záleží na doporučení lékaře po kontrolní prohlídce. Voda v bazénech není zcela čistá a obáváme se infekce. Mořská voda není tak infekční, ale sůl by vás mohla dráždit silněji než obvykle.

Za jak dlouho po operaci se mohu sprchovat, koupat se a mýt si vlasy?

Sprchovat a koupat se můžete již v den zákroku. Je-li to nezbytně nutné můžete si v den zákroku i umýt vlasy.
Pokud vám s mytím hlavy v prvních dnech někdo pomůže, bude to pro vás snazší. V prvním týdnu po zákroku je důležité, aby se vám do oka nedostala znečistěná tekutina a nic, co by vás nutilo si je silně třít. Od druhého týdne si myjte hlavu jako obvykle. Ještě týden je ale dobré používat šampon, který nedráždí oči.

Moje žena i já máme brýle. Poskytujete nějaké rodinné slevy?

Ano, poskytujeme.
Slevy poskytujeme pro dva a více rodinných příslušníků. Pokud přijdete na vyšetření a zákrok s manželkou současně, získáte laserovou operaci jednoho oka zdarma.

Podrobné informace naleznete zde.

Další slevy poskytujeme pro skupiny 3 a více přátel na tzv. LASIK party. Pokud se nechají vyšetřit a potom také operovat v jeden den, získají pěknou slevu a šampaňské po zákroku zdarma.

Jak dlouho po operaci musím vynechat sex?

Milování samo o sobě nemůže oku ublížit.
Nemůžete-li být bez sexu ani v den operace, držte se trochu zpátky a volte méně atletické a upřednostňujte něžné varianty milování. První a druhý den po operaci jsou pasivnější varianty sexu možná nejlepší volbou.
Poproste partnerku, aby vás tentokrát nelíbala na víčka a nedotýkala se vašich očí. Zejména partnerčin nos a dlouhé vlasy mohou být v tomto případě trochu nebezpečné.
Tato omezení dodržujte ještě alespoň týden po zákroku. A nezapomeňte - už můžete i bez brýlí :-)

banner