Co mne čeká před zákrokem?
Proč je nutné vstupní vyšetření?
Naším i vaším cílem je dosáhnout zákrokem perfektního výsledku.
K tomu je nutné znát nejenom dioptrickou hodnotu vašich brýlí, ale i řadu dalších faktů.
Musíme vyšetřit a stanovit množství číselných a popisných údajů týkajících se vašich očí.
Taktéž musíme dobře pochopit, jaká jsou vaše očekávání a požadavky. Chceme znát váš životní styl, vaše pracovní zatížení, vaše zájmy, koníčky, vaše zrakové preference.
Chceme vám vše podrobně vysvětlit a spolu s vámi vybrat to nejlepší pro vaše oči.
Jak dlouho vstupní vyšetření trvá?
Skutečný čas záleží hlavně na dvou okolnostech:
- Jak rychle se po kapkách rozšíří vaše zorničky. Lékaři potřebují zorničky rozšířené, aby mohli posoudit stav vaší sítnice a stav očního nervu.
- Jak podrobný bude váš rozhovor s lékařem. Část pacientů nemá téměř žádné dotazy - buď již všechno vědí z internetu, či od svých známých, nebo se prostě ptát nechtějí a rozhodnutí nechávají na lékaři. Jiní pacienti zase žádají (a oprávněně) podrobné vysvětlení všech detailů a okolností zákroku stejně jako podrobné odpovědi na četné dotazy. Záleží na vás. Máte právo na informace a my jsme připraveni si s vámi povídat o zákroku tak dlouho, jak si budete přát.
Co se se mnou při vstupním vyšetření bude dít?
Po příchodu na kliniku vás naše
koordinátorka požádá o základní osobní údaje.
Poté s vámi
sestřička vyplní dotazník týkající zdravotního stavu v minulosti i v současnosti. Zeptá se vás také na řadu dalších skutečností, které potřebujeme znát pro správnou volbu zákroku.
Následuje vyšetření zrakové ostrosti bez brýlí a s brýlemi a změření brýlí fokometrem. Poté provedeme vyšetření pomocí autorefrakto-kerotometru, tonometrii, vyšetření pentacamem, pupilometrii, aberometrii, vyšetření IOL Masterem, eventuelně ultrazvukovým analyzátorem a stanovíme míru tvorby slz.
Náleduje podrobné vyšetření zrakové ostrosti a dioptrického stavu oka
optometristou a klinické vyšetření očí
lékařem.
Obdržíte také podrobné písemné informace o plánovaném zákroku.
Následně sestra aplikuje do obou očí oční kapky s cílem rozšířit vaše zorničky. Široké zorničky umožňují lékaři vyšetřit sítnici, sklivec a zrakový nerv.
V dalším rozhovoru vás bude
lékař informovat o stavu vašich očí a o tom,
jaký zákrok je pro vás nejvhodnější. Zodpoví jakoukoliv vaši otázku. Podrobně vás bude informovat o průběhu zákroku i o období po zákroku.
Využijte této možnosti a zeptejte se skutečně na vše, co vás zajímá. Jsme tu pro vás.
Musím přijít na vstupní vyšetření s doprovodem?
Není to nezbytně nutné.
Pouze, jste-li zdaleka a chcete přijet vlastním autem, zajistěte si na zpáteční cestu řidiče. V průběhu vstupního vyšetření bude potřeba kapkami rozšířit vaše zorničky. Zorničky zůstanou rozšířené ještě 6 až 24 hodin po vyšetření. Široké zorničky u většiny lidí zhoršují ostrost vidění. S rozšířenými zorničkami je čtení obtížné a řízení motorového vozidla nevhodné a nebezpečné.
Mohu na vyšetření přijet autem, které řídím?
Naše rada: raději ne.
Domluvte si řidiče, nebo zvolte taxi, či použijte MHD.
V průběhu vstupního vyšetření bude potřeba rozšířit kapičkami vaše zorničky. Zorničky zůstanou rozšířené ještě 6 až 24 hodin po vyšetření. Široké zorničky u většiny lidí zhoršují ostrost vidění. S rozšířenými zorničkami je čtení obtížné a řízení motorového vozidla nevhodné a nebezpečné.
Do jaké doby po vstupním vyšetření je vhodné absolvovat zákrok?
Zákrok by měl vycházet z aktuálního stavu vašich očí.
Většina pacientů absolvuje zákrok v rozmezí několika dnů až několika týdnů po vstupním vyšetření.
Pokud od vstupního vyšetření uplyne více než 12 týdnů, v zájmu pacienta radíme vstupní vyšetření zopakovat, abychom zachytili případné změny některých parametrů oka. Opakované vstupní vyšetření stojí 1.000,- Kč.
Kolik vstupní vyšetření stojí?
Vstupní vyšetření stoji 1.500 Kč za obě oči.
Vstupní vyšetření zahrnuje vyšetření pomocí speciálních počítačových analyzátorů, podrobné vyšetření zrakové ostrosti a dioptrického stavu oka, podrobné klinické vyšetření
lékařem, podrobný rozhovor s lékařem a také prostudování materiálů týkajících se zákroku.
V případě, že se rozhodnete podstoupit zákrok, zahrnuje vstupní vyšetření také objednání k zákroku a vystavení příslušných formulářů.
Zde najdete
ceny zákroků.
Proč mám podstoupit vstupní vyšetření právě na Oční klinice NeoVize?
Absolvování vyšetření není závazek podstoupit zákrok. Předoperační vyšetření provádí vždy kvalifikovaný lékař. Vyšetření neprobíhá v den operace a je velmi podrobné a důkladné. Budete mít dostatek času na promyšlení a nebudete v časovém stresu.
Rozhodněte se svobodně a odpovědně podle informací, které vám poskytneme, a podle dojmu, který na vás NeoVize a její odborníci udělají.
Zeptejte se ostatních, jak jsou s námi spokojeni.
Jak dlouho před vstupním vyšetřením a zákrokem nesmím nosit kontaktní čočky?
Kontaktní čočky mohou tlakem na oko a sníženým přísunem kyslíku do oční rohovky ovlivňovat některé parametry důležité pro správné naplánování zákroku.
Měkké kontaktní čočky proto prosím nenoste jednodenní 3 a vícedenní 5 dní před vyšetřením a 2 dny před zákrokem.
Tvrdé kontaktní čočky nenoste 2 týdny před vyšetřením a 3 dny před zákrokem.
Pokud je to pro vás z nějakých závažných praktických důvodů nepřijatelné, kontaktujte prosím naše lékaře - pokusíme se najít nějaký rozumný kompromis.
Chci podstoupit zákrok! Jak mám začít?
Objednejte se na vstupní vyšetření.
Nepotřebujete žádné doporučení od očního či jiného lékaře.