Chci se objednat

Naše společenská odpovědnost

POMÁHÁME

Paměť národa 

Oční kliniky NeoVize podporují projekt Paměť národa. Již třetím rokem se naše týmy z Prahy i Brna zúčastnily Běhu pro Paměť národa.

Podpořili jsme tím rozšíření sbírky, která zachycuje životní osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů a všech bojovníků za svobodu.

V roce 2022 vyběhly dva týmy NeoVize Praha a jeden tým NeoVize Brno. Projekt Paměť národa tak v letošním roce podpořily darem ve výši 24 000 Kč.  

Běh pro paměť národa tým NeoVize

 

Nadační fond REGI Base

REGI Base pomáhá novodobým válečným veteránům, policistům nebo hasičům najít cesty k odpovídající zdravotní péči. Je nám ctí, že můžeme nabídnout naše služby a odborné zázemí těm, kterých si hluboce vážíme. Oni pomáhali nám, my teď pomůžeme jim.‍

 

OKTAGON

Oční kliniky NeoVize v České republice i na Slovensku se starají o zrak bojovníků Oktagon MMA.

Nezáleží na tom, zda jde o fotbalisty, hokejisty, lyžaře, vodní slalom, fitness trenérku nebo zápasníka MMA. Vynikající zrak potřebuje každý sportovec. Je totiž důležité sledovat dění kolem sebe a umět vyhodnocovat situace s dostatečným předstihem kdy rozhodují sekundy, či až setiny. To umožní získat vytoužené vítězství a zároveň pomůže vyvarovat se nepříjemným zraněním.

Oktagon MMA zápas

 

Nadační fond Pink Bubble

Nadační fond Pink Bubble pomáhá dětem a mladým lidem, kterým život zkomplikovalo onkologické onemocnění. A my v NeoVizi se snažíme pomáhat také. Zrak jsme zlepšili již třem klientům z Pink Bubble.

Poslední klientkou byla slečna Tanita, která přišla k nám do NeoVize s krátkozrakostí. Tanita podstoupila metodu NeoSMILE 3D a nyní se může naplno věnovat studiu, plavání i běhání.

Klientka Pink Bubble

 

Brýle pro charitu

Dioptrické brýle, které pacienti klinik NeoVize už nepotřebují, protože podstoupili laserovou nebo nitrooční operaci, věnujeme na charitu. Oční klinika NeoVize v Praze předává brýle Diakonii Broumov a NeoVize Brno je předává Armádě spásy Brno. 

V minulém roce proběhlo také předání dioptrických brýlí Městskému divadlu v Brně.  Brýle vždy vyčistíme, přeměříme, označíme a roztřídíme podle očních vad. 

Předání brýlí Městskému divadlu v Brně

 

Nemocnice Milosrdných bratří 

Oční klinika NeoVize Brno podpořila v roce 2021 částkou 100.000 Kč Nemocnici Milosrdných bratří - covidové oddělení. Díky finančnímu daru bylo pořízeno zhruba 5 rozvodů kyslíku ke covidovým lůžkům.

Předávání šeku Nemocnici Milosrdných Bratří

V roce 2022 NeoVize pomohla Nemocnici Milosrdných bratří s financováním přístupu do databáze UpToDate. V databázi jsou zaznamenány téměř všechny příznaky, nemoci i nejnovější postupy k léčbě. K pořízení UpToDate přispěla NeoVize v celkové částce 25.000 Kč.

 

 Florbal Židenice 

Oční kliniky NeoVize podporují společenské i sportovní dění v Brně. Od roku 2020 jsme hrdými partnery florbalového klubu Brno – Židenice.  V roce 2020 jsme podpořili tento florbalový klub částkou 50 000Kč a v roce 2021 částkou 30 000Kč.

Brýle a sport zkrátka nejdou dohromady. Přesvědčil se o tom například florbalový útočník Petr Bednář, který v roce 2020 podstoupil v NeoVizi laserovou operaci NeoLASIK HD. Přejeme celému florbalovému týmu Brno-Židenice mnoho sportovních úspěchů.

utkání Florbal Židenice

 

Babička roku

Jsme hrdým partnerem osvětové organizace Právě teď, která organizuje krajské kolo soutěže Babička roku. Generální ředitel NeoVize Petr Kocian zasedl v její porotě a na slavnostním večeru ocenil nejsympatičtější babičku, kterou se stala paní Jitka Vlčková. Babička Sympatie 2021 od nás získala poukaz na komplexní vyšetření zraku. 

Babička roku a ředitel NeoVize Petr Kocian

 

Sázíme stromy

V NeoVizi se snažíme starat nejen o naše pacienty, ale i o prostředí, které nás obklopuje a kultivuje. Z tohoto důvodu jsme v roce 2020 vysadili v parku Bzzzukot celkem 15 stromů. Sázení stromů proběhlo ve spolupráci s organizací Sázíme stromy a Odborem majetku, dopravy a životního prostředí Úřadu MČ Brno-Židenice.

Sázení stromů NeoVize Brno

 

 

Pomoc Moravě

Oční kliniky NeoVize zaslaly v červnu 2021 částku 200 000 Kč moravským obcím zasaženým tornádem. 

 

Organizace nevidomých z.s.

Oční kliniky NeoVize v Praze a v Brně podporují finančně Organizaci nevidomých z.s.

 

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS)

Rozhodli jsme se pomáhat tam, kde naše metody a moderní technika bohužel nestačí. Oční klinika NeoVize v Praze proto finančně podporuje  Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých ČR.

V roce 2021 se nově také klinika zapojuje do celorepublikové sbírky Bílá pastelka.

 

Pomoc Ukrajině

Oční kliniky NeoVize pomáhají Ukrajině. Celkem jsme poslali 500 tisíc korun na sbírky organizací Post Bellum Paměť národa a Člověk v tísni.

V březnu jsme navíc dovezli pro velvyslanectví Ukrajiny léky, zdravotnický materiál a powerbanky. Zásilku jsme předali v Domě národnostních menšin, který koordinuje další pomoc lidem z Ukrajiny.

 

EDA cz, z.ú. 

NeoVize Praha podporuje dlouhodobě obecně prospěšnou společnost EDA cz, z.ú.

EDA je oporou rodinám, kde se narodilo dítě se zrakovým a kombinovaným postižením a poskytuje ranou péči. NeoVize Praha poskytuje obecně prospěšné společnosti finanční dary jako jsou příspěvky určené např. na pořízení technických pomůcek využívaných pro práci s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením, na vzdělávání pracovníků rané péče EDA cz, z.ú., na osvětovou kampaň na podporu činnosti organizace nebo na práci zrakového terapeuta pro rodiny dětí s postižením zraku. 

Poděkování EDA

 

Sbírka Společnost pro ranou péči

Díky pokladničce, kterou jsme instalovali v oční optice OptoVize v přízemí naší polikliniky NeoVize Brno, mohou všichni zákazníci, pacienti i zaměstnanci přispět do sbírky, která je určena k nákupu kompenzačních pomůcek pro miminka s vadami zraku. Společnost pro ranou péči se věnuje nejmenším dětem a jejich rodičům. Peníze ze sbírky budou určeny k nákupu preferenčního testu Teller, což je speciální test pro funkční vyšetření zraku. Výstupem testu je aktuální zhodnocení míry zrakových schopností dítěte – nejenom zhodnocení zrakových funkcí, ale i posouzení, jak zrak dítě skutečně využívá v běžném životě – při hře, při orientaci, při konkrétní činnosti. Dají se jím sledovat také reálné pokroky dětí. Společnost pro ranou péči NeoVize Brno podporuje také finančně.

 Předávání certifkátu dárce

 

Brýle pro brněnský Klokánek 

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí. Jeho cílem je nabídnout přechodnou rodinnou péči dětem, které z různých důvodů nemohou zůstat se svými rodiči. A protože náhradní rodiče nemají peněz nazbyt, rozhodli jsme se v NeoVizi Brno děti podpořit zajištěním bezplatné oční péče a nových brýlí. Klokánek obdržel také finanční dar.

 

Naše klinika podporuje léčbu šilhání a tupozrakosti u dětí

NeoVize Brno je partnerem Léčebny zrakových vad ve Dvoře Králové nad Labem. Odborníci zde pomocí cvičení a her každoročně léčí více než 200 dětí.

 

Podporujeme TyfloCentrum Brno 

Rozhodli jsme se pomáhat tam, kde naše metody a moderní technika bohužel nestačí. Oční klinika NeoVize spolupracuje s TyfloCentrem Brno

 

Přispěli jsme na transplantační program IKEMu 

Na charitativní akci společnosti NIKON jsme zakoupili fotografie "Joker" finančně podpořili Nadační fond Jakuba Halíka na rozšíření programu mechanických srdečních podpor navázaného na transplantační program SRDCE v pražském IKEMu.

 

Právě Teď! o.p.s.

Posláním Právě teď! o.p.s. je změna vnímání problematiky stáří a stárnutí. Činnost organizace se dělí na aktivizační (pro seniory) a osvětovou (pro veřejnost). Oční kliniky NeoVize se zaměřují i na léčbu šedého zákalu a denně vyšetřují a operují desítky seniorů, rozhodli jsme se proto podpořit aktivity této organizace a finančně přispět za NeoVizi Praha a NeoVizi Brno. 

 

Zoopark Zájezd

„Vidět jako rys" se říká o pacientech, kteří dobře vidí. NeoVize proto podporuje rysa v Zooparku Zájezd.„Vidět jako rys", se říká o pacientech, kteří dobře vidí. A naši pacienti po operaci dobře vidí! Proto za NeoVizi Praha rádi podporujeme adopcí rysa ostrovida v Zooparku Zájezd.

 

 

 

 

 

 

Zoologická zahrada hl. m. Prahy

O lidech, kteří výborně vidí se také říká, že mají orlí zrak. Při možnosti adoptovat zvíře ze ZOO Praha byl tak výběr jasný. Oční klinika NeoVize Praha (dříve DuoVize) adoptuje již několik let orla bělohlavého v ZOO Praha. Každoročně finančně podporujeme také sirotky, na které v zoo nikdo nepřispívá. V roce 2020 a 2021 jde o trichu orlí a buvolce běločelého.

 

Krabice od bot

NeoVize Brno a NeoVize Praha přispěla částkou 30.000 Kč na projekt Krabice od bot. Děti jsou naše budoucnost a proto je důležité je dělat šťastnými. Přispějte i vy a udělejte radost. Dárky dostanou pod stromeček děti z chudých rodin a azylových domů.

 

Pomáháme přírodě

Za každého pacienta, který podstoupil NeoLASIK HD® v LASIK PÁRTY, vysadíme s pomocí Singulární společnosti jeden strom. Doposud jsme vysázeli 5 000 smrků a 300 listnatých sazenic.

 

Noční běh pro Světlušku

Oční klinika NeoVize Praha se zapojila do Nočního běhu pro Světlušku. Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. NeoVize kromě aktivní účasti přispěla na běh i částkou 3 000 Kč.

 

SPOLUPRACUJEME

Praga Medica

Společnost Praga Medica se od vstupu do Evropské unie v roce 2004 stala v ČR respektovaným světovým poskytovatelem vysoce kvalitní zdravotní péče.

Dětské oční centrum Kukátko

Dětské oční centrum Kukátko se specializuje na moderní metody léčby očních vad dětí. Tým vede zkušený dětský oční lékař a ortoptista naší kliniky s kvalitní praxí a vysokoškolským vzděláním v oboru.

DIAvize | Diabetologické a endokrinologické centrum

DIAvize se specializuje na léčbu diabetu a endokrinologických onemocnění. V centru působí zkušení lékaři vzešlí z diabetologického centra IKEM. DIAvize poskytuje komplexní péči s velkým důrazem na spolupráci s pacienty a jejich edukaci. Obě pracoviště úzce spolupracují při péči zejména o diabetické pacienty. 

Partner Masarykovy univerzity 

NeoVize Brno podporuje aktivity brněnské Masarykovy univerzity: akci Dies Academicus, během které byly předány ceny rektora MU a ceny za výzkum, XVII. Zahradní slavnost Masarykovy univerzity či třeba Slavnostní otevření brněnského kina Scala

Zapojili jsme se rovněž do projektu Top Students Centre neboli TopSeC, který má umožnit bližší spolupráci mezi talentovanými posluchači a subjekty podnikatelské praxe. Studenti Ekonomicko-správní fakulty, kteří budou do projektu TopSeC vybráni, s námi budou spolupracovat na svých projektech a poté k nám zavítají na stáž.

NeoVize Praha jako partner projektu Afrika Africe

Oční klinika NeoVize Praha podporuje projekt Afrika Africe. Hlavním cílem tohoto projektu je založit církevní centrum, které by se zaměřilo na znevýhodněnou mládež ze slumů v Nairobi, hlavním městě Keni. Úkolem centra je poskytovat denní péči a pomoc ve smyslu pastorační péče a poskytování sociálních a zdravotnických informací a nabídnout možnost výuky práce s počítačem.