Objednejte se Zeptejte se

Před operací

Co čeká pacienta, který se rozhodne pro operaci šedého zákalu?

Nejprve je třeba objednat se na vstupní předoperační vyšetření.
Při vstupním vyšetření posoudíme stav vašich očí, vše vám vysvětlíme a objednáme vás na operaci. Oční lékař provede měření oka, které umožní spočítat správnou optickou sílu implantované čočky.
V období před operací je také nutné navštívit svého praktického lékaře. Praktický lékař provede interní předoperační vyšetření a vydá pacientovi zprávu, ve které uvede, zda je, či není schopen operace. Dále ve zprávě doporučí opatření, která je z hlediska celkového stavu vhodné před operací provést. Zpráva o předoperačním vyšetření nesmí být v době operace starší než 14 dní.

Je normální, že se operace bojím?

Strach je přirozená lidská reakce. Téměř každý, kdo má operaci za sebou, tvrdí, že strach byl zbytečný. Přesto je normální, že před operací smyslového orgánu, který člověku poskytuje více než 80% informací z okolního světa, je každý plný obav. Pokud před vlastní operací pociťujete silnou úzkost, výrazný neklid a velký strach, nerozpakujte se své pocity sdělit operujícímu lékaři. Ve spolupráci s anesteziologem přijme příslušná opatření.
Pokuste se myslet pozitivně a těšit se na výsledek operace, který vám přinese:

  • usnadnění každodenních činností,
  • snazší čtení,
  • lepší pocit v zaměstnání,
  • zlepšený pocit při řízení auta,
  • jistější a bezpečnější pohyb,
  • pocit nezávislosti a důvěry v sebe sama.

 

Musím se před operací odlíčit?

Ano, je to nezbytně nutné.
Věnujte prosím dostatečnou péči dokonalému odlíčení. Zejména pečlivě odstraňte zbytky řasenky z prostoru mezi řasami.
Nalepované svazečky umělých řas v principu nevadí. Nezlobte se ale na nás, pokud v průběhu zákroku dojde k uvolnění některých z nich.

banner