Chci se objednat

Vstupní vyšetření před operací šedého zákalu

Abychom uměli pro vás navrhnout to nejlepší řešení, musíme do detailů poznat vaše oči. A k tomu nám poslouží výsledky podrobného vstupního vyšetření.

Před operací šedého zákalu podstoupíte na naší klinice podrobné vstupní vyšetření. Není třeba se ničeho obávat, protože vstupní vyšetření je zcela bezbolestné. Avšak upozorňujeme, že po vstupním vyšetření nemůžete řídit automobil.

A jak to přesně probíhá?

  • Vaše vstupní vyšetření před operací šedého zákalu začíná tzv. anamnézou. Odborná zdravotní sestra vás bude podrobně dotazovat a zjišťovat všechny oční vady v rodině, veškerá vaše onemocnění a to nejen oční  - např. zda netrpíte cukrovkou, vysokým tlakem, alergiemi apod., dále jaké užíváte léky.
  • Dále odborná sestra změří brýle, které aktuálně používáte a vyzkouší čtení s brýlemi i bez brýlí.
  • Na autorefraktometru vám změří refrakční vady – dioptrickou vadu oka a nitrooční tlak. Měření nitroočního tlaku je velmi důležité v každém věku, protože pokud je zvýšený, může  znamenat nebezpečí glaukomu (zeleno zákalu).
  • Vstupní vyšetření dále pokračuje biometrickým vyšetřením, ve kterém proměříme vaše oko a výsledky tohoto měření jsou vstupní parametry pro výpočet nové umělé nitrooční čočky, která vám bude při operaci šedého zákalu do oka implantována. 
  • V případě, že šedý zákal je již v pokročilém stavu a některé hodnoty kvůli příliš zkalené čočce nelze změřit, používáme ultrazvukové vyšetření oka. Popřípadě vyšetření na pentacamu – který měří přední segment oka (přední komora, zakřivení rohovky a další).
  • Další velmi důležité vyšetření, a to zadního segmentu (části) oka, se provádí po tzv.rozkapání očí. Odborná sestra vám nakape do očí kapky, které roztáhnout zorničku. Kapky jsou naprosto bezbolestné. Sestra nejprve provede foto sítnice. V tomto kroku vstupního vyšetření odhalíme všechna případná skrytá krvácení či poškození sítnice, i zákeřnou chorobu VPMD (makulární degeneraci sítnice).
  • Své vstupní vyšetření zakončíte u vyšetřením a konzultací u odborného očního lékaře, který provede podrobné vyšetření zadního segmentu oka. Právě s lékařem budete probírat a vybírat nejvhodnější variantu léčby vašeho šedého zákalu.

Moderní oční medicína má při léčbě šedého zákalu velmi široké možnosti, a proto vám můžeme nabídnout nejen odstranění šedého zákalu, ale také výrazné zkvalitnění vašeho vidění, např.zbavení se závislosti na brýlích, odstranění astigmatismu a další. Zeptejte se na vstupním vyšetření svého lékaře, nebo nás přímo kontaktujte.

 

Co s sebou na vstupní vyšetření:

  • seznam léků, které užíváte,
  • brýle, které nosíte.