FUNGUJEME, stále se staráme o naše pacienty.

Chci se objednat

Jaroslav Skokan

Multifokální čočka - Oční klinika Neovize

"Nevěřil jsem, že všechny mé problémy se zrakem vyřeší jediná operace, ale stalo se to."

Pan Jaroslav nosil brýle už od dětství. Krátkozrakost u něj dosáhla hodnot až -5 dioptrií. Později se přidaly i dioptrie na blízko a následně také šedý zákal.

V NeoVizi Jaroslav podstoupil implantaci multifokální nitrooční čočky. "Nevěřil jsem, že všechny mé problémy se zrakem vyřeší jediná operace. Ta změna se vůbec nedá popsat!"

"Vidění do dálky se mi začalo zhoršovat už asi ve 4. třídě základní školy. Nakonec se mi vada ustálila na -5 dioptriích. Po čtyřicítce mi navíc začaly přibývat dioptrie na blízko, takže jsem si pořídil multifokální brýle. Jenomže se mi dioptrické hodnoty neustále měnily a musel jsem si pořád kupovat nová a nová skla. Jen za poslední dva roky jsem za brýle utratil asi 18 tisíc," popisuje své potíže pan Skokan.

"K tomu všemu jsem měl ještě pocit, že se na svět dívám jako přes špinavou záclonu. Pořád jsem si čistil brýle i okno auta, ale byl to šedý zákal. Do té doby jsem oči moc neřešil, prostě jsem si vždycky jen koupil nové brýle. Zákal mě už ale přiměl situaci řešit," vysvětluje Jaroslav.

MUDr. Tomáš Jurečka, Ph.D. doporučil panu Skokanovi implantaci multifokální nitrooční čočky AcrySof ReSTOR, která vyřeší jak šedý zákal, tak vidění na blízko i do dálky. 

"Operace proběhla velmi rychle. Měl jsem trochu obavy, ale vůbec to nebolelo. Hned druhý den ráno jsem si z oka sundal obvaz a jel jsem autem na kontrolu. Najednou jsem viděl! Před zákrokem jsem nevěřil, že všechny mé problémy se zrakem vyřeší jediná operace. Teď vidím jasné barvy a všechny detaily. Ta změna se vůbec nedá popsat," usmívá se pan Jaroslav.