Objednejte se Zeptejte se

Letní svoboda bez brýlí

25.06.2018

„Operace probíhá v místním znecitlivění kapkami a není vůbec boles vá. Pacient vnímá jen dotyky. Navíc uklidňující lék, který dostane před operací, pomůže zvládnout dobře i psychické napě, které někdo může pociťovat,“  vysvětluje primářka Lucie Valešová z oční kliniky DuoVize v Praze a laserový chirurg brněnské kliniky NeoVize. 

Typy laserových operací PRK / LASEK

Fotorefrakční keratektomie se běžně provádí od 90. let minulého stole- . Nejstarší laserová metoda zahrnuje mechanické odstranění povrchu rohovky a následné působení laserového paprsku. Pooperační hojení trvá déle a není moc příjemné, protože je třeba, aby znovu dorostl povrchový epitel rohovky. Ačkoliv PRK metodu novější typy refrakčních operací již překonaly, stále ještě se občas využívá.

femtoLASIK

Během operace jsou využívány dva laserové přístroje - femtosekundový pro precizní a šetrné vytvoření rohovkové lamely a excimerový pro odstranění oční vady. Femtosekundový laser dokáže vytvořit speciální lem rohovkové lamely, čímž je zajištěno její přesné přilehnu zpátky na místo. Zákrok i hojení jsou bezbolestné. Obě oči se operují v jeden den a již večer po operaci většina lidí sleduje televizi.

NeoSMILE 3D®

Nejmodernější a nejšetrnější metoda se provádí pouze na femtosekundovém laseru. Zahrnuje drobný nářez rohovky a korekci vady přímo uvnitř oka. Zákrok na obou očích trvá asi 20 minut a je bezbolestný. Pro operovaného je navíc velmi šetrný, protože představuje minimální zásah do oka. Pacient vidí zpravidla okamžitě a již druhý den se vrací k běžným činnostem.

Celý článek najdete v příloze pod tímto článkem zde: