a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Napsali o nás

Klinika nabízela příliš levné operace očí, musí se omluvit konkurentům

Klinika nabízela příliš levné operace očí, musí se omluvit konkurentům

21.09.2017

www.zpravy.idnes.cz: Oční klinika, která nabízela klientům superlevné operace očí, se podle soudu dopustila neférového jednání vůči konkurenci a musí se omluvit. Laserovou korekci zraku nabízela společnost Lexum za méně než sedm tisíc korun za jedno oko, normálně přitom cena začíná na patnácti tisících korun.

 

Číst více
Laserová operace musí být dražší než brýle

Laserová operace musí být dražší než brýle

31.08.2017

Časopis FaktorS: Laserová operace očí jsou účinnou metodou odstranění očních vad. „Posunulo se to tak, že jsou zcela bezpečné,“ říká Petr Kocian, zakladatel sítě očních klinik DuoVize a NeoVize. A zároveň muž, jenž byl jako desetiletý ve skupině čechoslováků, které unesli angolští povstalci. 

Číst více
Také se bojíte očního lékaře?

Také se bojíte očního lékaře?

26.08.2016

Pelhřimovský deník: Třetina Čechů zanedbává preventivní prohlídky u očního lékaře a důvodem je ve většině případů strach. Podle internetového výzkumu očních klinik 35,6% respondentů navštíví očaře alespoň jednou ročně. Jednou za dva roky, což je odborníky považováno za optimální, přijde na preventivní prohlídku na oční více než čtvrtina dotázaných. Ale zbylá třetina ze vzorku populace péči o zrak zanedbává. Jako nejčastější důvod uvádějí dotázaní strach.

Číst více
Masážní brýle zrak nezlepší!

Masážní brýle zrak nezlepší!

06.05.2016

Masážní brýle, které zlepší zrak a zmírní únavu očí? "POZOR! Jde spíše o brýlovou sbíječku," varuje MUDr. Lucie Valešová.

Číst více
Podle průzkumu Češi zbytečně hazardují se zrakem

Podle průzkumu Češi zbytečně hazardují se zrakem

04.04.2016

www.pharmnews.cz: Podle internetového výzkumu očních klinik 35,6% respondentů navštíví očaře alespoň jednou ročně. Jednou za dva roky, což je odborníky považováno za optimální, přijde na preventivní prohlídku na oční více než čtvrtina dotázaných. Ale zbylá třetina ze vzorku populace péči o zrak zanedbává. Jako nejčastější důvod uvádějí dotázaní strach. Více o tomto tématu prozradí, primářka brněnské kliniky NeoVize, Doc. Šárka Skorkovská a primářka pražské kliniky DuoVize, MUDr. Lucie Valešová.

Číst více
Patero nejčastějších mýtů o laserových operacích očí

Patero nejčastějších mýtů o laserových operacích očí

17.02.2016

www.zena-in.cz: Zbavit se nevzhledných brýlí či kontaktních čoček je snem mnoha lidí po celém světě. Přitom není nic jednoduššího. Dnešní špičkové technologie očních klinik nabízí maximálně bezpečné a komfortní a operace za pomoci femtosekundových laserů. Díky nim se pacient zbaví dioptrií nadobro a doslova za pár minut. Jenže odhodlat se k laserové operaci je stále pro mnoho lidí neřešitelný problém. Mohou za to časté mýty a polopravdy, které pacienty od operace zrazují. O těchto mýtech prozdradí více primářka oční kliniky DuoVize, MUDr. Lucie Valešová a oční mikrochirurg z brněnské oční kliniky NeoVize, MUDr. Radovan Piovarči.

Číst více
90% DIABETIKŮ PŘICHÁZÍ O ZRAK ZCELA ZBYTEČNĚ

90% DIABETIKŮ PŘICHÁZÍ O ZRAK ZCELA ZBYTEČNĚ

08.02.2016

www.tvopavsko.cz: V České republice stoupá počet pacientů s diabetickou retinopatií. Vada zraku v důsledku špatně léčené cukrovky postihuje více než 100 000 diabetiků a jejich počet každoročně roste asi o 2%. Přibližně 2 500 lidí přišlo v současné době zcela o zrak. „Cukrovka je v průmyslově vyspělých zemích nejčastější příčinou slepoty u lidí v produktivním věku. Laser by mohl zachránit zrak až 90% těchto lidí. Ale diabetici o problému málo vědí,“ konstatuje MUDr. Lucie Valešová, primářka pražské oční kliniky DuoVize a oční chirurg brněnské kliniky NeoVize.

Číst více