Chci se objednat

Napsali o nás

Také se bojíte očního lékaře?

Také se bojíte očního lékaře?

26.08.2016

Pelhřimovský deník: Třetina Čechů zanedbává preventivní prohlídky u očního lékaře a důvodem je ve většině případů strach. Podle internetového výzkumu očních klinik 35,6% respondentů navštíví očaře alespoň jednou ročně. Jednou za dva roky, což je odborníky považováno za optimální, přijde na preventivní prohlídku na oční více než čtvrtina dotázaných. Ale zbylá třetina ze vzorku populace péči o zrak zanedbává. Jako nejčastější důvod uvádějí dotázaní strach.

Číst více
Podle průzkumu Češi zbytečně hazardují se zrakem

Podle průzkumu Češi zbytečně hazardují se zrakem

04.04.2016

www.pharmnews.cz: Podle internetového výzkumu očních klinik 35,6% respondentů navštíví očaře alespoň jednou ročně. Jednou za dva roky, což je odborníky považováno za optimální, přijde na preventivní prohlídku na oční více než čtvrtina dotázaných. Ale zbylá třetina ze vzorku populace péči o zrak zanedbává. Jako nejčastější důvod uvádějí dotázaní strach. Více o tomto tématu prozradí, primářka brněnské kliniky NeoVize, Doc. Šárka Skorkovská a primářka pražské kliniky DuoVize, MUDr. Lucie Valešová.

Číst více
Patero nejčastějších mýtů o laserových operacích očí

Patero nejčastějších mýtů o laserových operacích očí

17.02.2016

www.zena-in.cz: Zbavit se nevzhledných brýlí či kontaktních čoček je snem mnoha lidí po celém světě. Přitom není nic jednoduššího. Dnešní špičkové technologie očních klinik nabízí maximálně bezpečné a komfortní a operace za pomoci femtosekundových laserů. Díky nim se pacient zbaví dioptrií nadobro a doslova za pár minut. Jenže odhodlat se k laserové operaci je stále pro mnoho lidí neřešitelný problém. Mohou za to časté mýty a polopravdy, které pacienty od operace zrazují. O těchto mýtech prozdradí více primářka oční kliniky DuoVize, MUDr. Lucie Valešová a oční mikrochirurg z brněnské oční kliniky NeoVize, MUDr. Radovan Piovarči.

Číst více
90% DIABETIKŮ PŘICHÁZÍ O ZRAK ZCELA ZBYTEČNĚ

90% DIABETIKŮ PŘICHÁZÍ O ZRAK ZCELA ZBYTEČNĚ

08.02.2016

www.tvopavsko.cz: V České republice stoupá počet pacientů s diabetickou retinopatií. Vada zraku v důsledku špatně léčené cukrovky postihuje více než 100 000 diabetiků a jejich počet každoročně roste asi o 2%. Přibližně 2 500 lidí přišlo v současné době zcela o zrak. „Cukrovka je v průmyslově vyspělých zemích nejčastější příčinou slepoty u lidí v produktivním věku. Laser by mohl zachránit zrak až 90% těchto lidí. Ale diabetici o problému málo vědí,“ konstatuje MUDr. Lucie Valešová, primářka pražské oční kliniky DuoVize a oční chirurg brněnské kliniky NeoVize.

Číst více
Podle vědců se lidé s operovaným šedým zákalem dožívají vyššího věku

Podle vědců se lidé s operovaným šedým zákalem dožívají vyššího věku

05.02.2016

www.mednews.cz: Ačkoli oko není životně důležitý orgán, jeho zdravotní stav může výrazně ovlivnit délku života člověka. Tvrdí to tým australských vědců, který provedl rozsáhlý výzkum mezi obyvateli ve věku nad 49 let. Studie zjišťovala souvislost mezi šedým zákalem a mortalitou obyvatel. Výsledky jsou pozoruhodné. Lidé, kteří podstoupili operaci šedého zákalu, mají až o 40% vyšší pravděpodobnost, že se dožijí vysokého věku, než lidé, kteří šedý zákal neléčili. Více o tomto revoučním zjištění prozradí Doc. MUDr. Šárka Skorkovská, CSc., primářka brněnské oční kliniky NeoVize a MUDr. Lucie Valešová, primářka pražské oční kliniky DuoVize.

Číst více
2 % řidičů nerozeznají červenou barvu. Většinou to jsou muži

2 % řidičů nerozeznají červenou barvu. Většinou to jsou muži

13.10.2015

www.vylecit.cz: Řízení automobilu či jiného motorového vozidla je vysoce komplexní činnost a oči při ní hrají klíčovou roli. Zejména v podzimním období, kdy ubývá světla, by si řidiči měli kvalitu zraku překontrolovat. Krátkozrakost, šedý zákal, či barvoslepost mohou v tomto případě i zabíjet! Více nám o tomto tématu řeknou primářka Oční kliniky DuoVize, MUDr. Lucie Valešová a primářka Oční kliniky NeoVize, doc. Šárka Skorkovská.

Číst více
Sluneční brýle na horách nepodceňujte

Sluneční brýle na horách nepodceňujte

09.02.2015

www.novinky.cz: Pokud se v zimních měsících rozhodnete vyrazit na hory, je vhodné vzít v potaz, že i na lyžích či snowboardu vás může sluníčko pěkně potrápit. Nespoléhejte ale na klasické sluneční brýle, které nosíte v létě. Ty totiž zrak nedokážou ochránit zcela. Není to jen o tom, aby člověk viděl na cestu. I zimní slunce totiž může být velmi nebezpečné. Poradí nám primářka MUDr. Věra Kalandrová z Oční kliniky NeoVize a primářka MUDr. Lucie Valešová z Oční kliniky DuoVize.

Číst více