Objednejte se Zeptejte se

Příběh Lindy: Dva měsíce života, kdy vidím jako rys!

28.11.2013

Určitě jste zaznamenali seriál článků, kdy Linda byla na operaci dioptrií v pražské Oční klinika Duovize a my jsme vám ze zákroku přinesli reportáž. Linda je dva měsíce po operaci, zeptali jsme se jí, jaká je situace, jaké prožívá změny a jak je se zákrokem spokojená. Co nám napsala?

Určitě jste zaznamenali seriál článků, kdy Linda byla na operaci dioptrií v pražské Oční klinika Duovize, a my jsme vám ze zákroku přinesli reportáž. Linda je dva měsíce po operaci, zeptali jsme se jí, jaká je situace, jaké prožívá změny a jak je se zákrokem spokojená. Co nám napsala?

Vidí jako rys! Tak tohle spojení mě vždycky míjelo, protože jako rys jsem nikdy neviděla. Teď jsem dva měsíce po oční operaci laserem a můj života bez čoček a brýlí je o poznání jednodušší. Protože hodně cestuji a prakticky pořád něco podnikám, řešení soustavného nasazování čoček bylo velkou přítěží, a to zejména na cestách do přírody, kde zrovna není vždycky skvělá hygiena. Čočky také nebyly zrovna nic moc na cestách do zahraničí, kdy jsem vždycky musela dokupovat balení jednodenních čoček a v hamace v pralese řešit jejich lovení v oku, nebo někdy raději spát v nich, aby mě v noci nepřekvapila nějaká chlupatá kamarádka s šesti nohama. Teď jsem ovšem rysa!

A to díky laserové operaci z pražské Oční kliniky Duovize www.duovize.cz, kterou si nemůžu vynachválit. Oči ještě po operaci trochu pracovaly, a tak jsem měla občas strach, že se něco zhoršilo. Tyto pocity se mi dostavovaly zhruba měsíc po operaci, jeden týden vše ostré, druhý týden lehký pocit, že písmenka na ceduli tam v dáli na zastávce (soustavně jsem si vychutnávala, co všechno přečtu) jsem ale přečetla lépe před týdnem. Je to ale přirozený proces, vše si sedlo a já vidím po dvou měsících od operace skvěle. Až tak, že když jsem jela s kamarádkou na Vysočinu a po cestě ji od volantu hlásila hřiby na kraji lesa a že určitě musíme vyrazit, dostala záchvat smíchu a nechápala, co to tam se mnou na té klinice udělali.

Jsem šťastná, že jsem se k tomuto kroku odhodlala, a to nejen kvůli maximálnímu pohodlí, které je nejdůležitější, ale i proto, že ušetřím hodně peněz. Když jsem si sečetla náklady za ta léta, co jsem nosila čočky a brýle, je to moje jedna z nejlepších investic života!

A když mě tak sledují moje očočkované a obrýlené kamarádky, myslím, že jsem velkou inspirací pro řadu z nich, zejména když se na společných akcích setkáme večer v koupelně a já jako jedna z mála nehlásím svoje místečko pro pouzdro na čočky, abychom se v tom ráno vyznaly. C`est la vie.

Naše doporučení: Pokud uvažujete o operaci dioptrických vad, můžete se obrátit na specializované a prověřené oční kliniky jako jsou pražská Oční klinika Duovize a brněnská Oční klinika NeoVize. Více o laserových operacích se dozvíte na www.duovize.cz a na www.neovize.cz