Objednejte se Zeptejte se

Lucie Valešová: Mnohem méně jsme venku na přirozeném světle a naše oči trpí

13.02.2018

Jste úspěšnou ženou, vedete Oční kliniku DuoVize v Praze, jste součástí týmu laserových chirurgů, přednášíte na univerzitách, jste primářkou Dětského očního centra Kukátko… Co vaši kariéru posouvá dál?

Možnost dělat věci po svém s novými výzvami. Po mnoha letech na jednom místě jsem měla tendenci měnit práci k obrazu svému, jenže to ve velké nemocnici nešlo. Založení DuoVize proto byla ohromná příležitost k nové seberealizaci. A to nejen v oblasti lékařské, ale i manažerské. Postupně jsme se rozrůstali, začali se věnovat dětskému očnímu lékařství, nakupovali jsme moderní přístroje, a tím přijímali nové lékaře a já se automaticky stala primářkou. Zjistila jsem, že jsem v té roli šťastná, protože mohu spoustu věcí dělat podle vlastních představ. Na druhou stranu vždy respektuji všechny členy týmu, jejich názory a návrhy na změny k lepšímu. A samozřejmě mám i velký respekt k lékařské vědě jako takové a vím, že nejen v této oblasti se mám stále co učit.

Celý rozhovor s naší paní primářkou Lucií Valešovou najdete v příloze a také si ho můžete přečíst zde:

https://www.zeny.cz/motivace-a-kariera/lucie-valesova-mnohem-mene-jsme-venku-na-prirozenem-svetle-a-nase-oci-trpi-3587.html