Objednejte se Zeptejte se

Na slovíčko s odborníkem na téma - Kontaktní čočky

20.01.2017

Jsou pohodlné

Kontaktní čočky jsou bezpečnou a komfortní variantou korekce dioptrické vady pro každou situaci, kdy by vadily klasické brýle. Ať už se jedná o čistě kosmetický problém, nebo třeba sportovní aktivity.

Dodržujte pravidla

Při správné péči a dodržování nutných hygienických zásad z nošení čoček nevyplývá prakticky žádné zdravotní riziko. Patří ovšem do ruky jen správně poučeným, proškoleným a odpovědným osobám.

Vyhledejte odborníka

Každý nositel by měl před zahájením používání projít odborným zaškolením, bez kterého certifikované aplikační středisko nemůže kontaktní čočky prodat.

Nekupujte zajíci v pytli

Dnes si bohužel řada pacientů kupuje neprověřené a necertifikované kontaktní čočky přes internet a každodenní péči o n a potenciální rizika spojená s jejich nošením velice podceňuje.

Zánět rohovky

Vůbec nejvážnějším postižením oka je u nositelů kontaktních čoček takzvaná bakteriální keratitida - zánět rohovky., mikropoškozením zevní vrstvy, tzv. epitelu, a zavlečením infekce do oka.

V bazénu opatrně

Jedním z nejnebezpečnějších patogenů pro oční rohovku je velmi rizikové koupání v kontaktních čočkách ve veřejném bazénu.