Objednejte se Zeptejte se

Plastika víček vám vrátí ostříží zrak a ubere roky

09.01.2017

Nejedná se totiž pouze o estetický zákrok, ale také o operaci, která má podstatný vliv na kvalitu našeho života. Blefaroplastika přináší zlepšení vidění a rozšíření zorného pole. Jedním z míst, kde je možné tento zákrok podstoupit, je i Oční klinika DuoVize v Praze. „Plastické operace víček jsou u nás velmi frekventované zákroky. Pacienti se z pochopitelných důvodů s operací v oblasti okolí očí nejraději svěřují očnímu chirurgovi, který má nejvyšší odbornou znalost oblastí očí a jejich okolí.  Operace v okolí tohoto nejdůležitějšího smyslového orgánu by měla být provedena naprosto odborně, kompetentními lékaři. Dalším krokem je úprava vrásek v oblasti okolí očí a mezi obočím. Tyto vrásky řešíme následně nebo samostatně nejjemnějším přístupem injekční terapií. Celkový efekt léčby je pak skutečně překvapující, což pacientky kvitují s velkou radostí “ říká primářka kliniky Duovize MUDr. Lucie Valešová.

A plastická operace víček má ještě jednu výhodu: díky odebrání převislé kůže na očích lidé přestanou pro lepší vidění zvedat čelo a nepřidělají si tak další vrásky.

Je operace bolestivá?

Samotný zákrok je bezbolestný, nepříjemné mohou být pouze injekce lokální anestezie, poté již pacient nic necítí. Po operaci jsou oční víčka často oteklá a mohou se vyskytnout drobné komplikace se zavíráním očí, proto je nutné dodržovat pooperační doporučení a přikládat na oči studené obklady. Po opadnutí otoku zmizí i problém se zavíráním očí. „Potíže tohoto druhu se můžou teoreticky vyskytnout při neodborně provedeném větším odebrání kůže, než je nezbytně nutné, proto klademe velký důraz na předoperační vyšetření a přesné naplánování operace. Důležité je předkreslení operačního zákroku,říká MUDr. Valešová.

 

oční víčka

Pooperační péče o oči je důležitá

Druhý den po operaci by měl pacient dodržovat klidový režim a oči nepřetěžovat. Pokud se po operaci pohybujete ve společnosti, zvažte použití tmavých slunečních brýlí, které zakryjí případné otoky a pozákrokové modřiny. Tyto modřiny se vstřebají do dvou týdnů, stejně jako jakékoliv jiné modřiny. Pacient by po operaci neměl zvedat těžké předměty, neměl by navštěvovat veřejné bazény, vynechat by se mělo líčení očí. Pokud jste sportovní nadšenec, měli byste se ke sportu vrátit až po 3-4 týdnech po plastické operaci.

 „Protože je kvalita naší kůže dána geny, může se po čase stát, že se problém s převislou kůží v oblasti očí objeví znovu. Přispívá k tomu také špatný životní styl, jako je kouření, ponocování a v neposlední řadě také přehnaná mimika. Tuto plastickou operaci je možné bez problémů zopakovat i například za 10 let,“ vysvětluje primářka oční kliniky DuoVize.

Operace víček vám vrátí mládí

Oči hrají velkou roli v celkovém dojmu naší osoby. Linie zákroku je vedena v přirozených záhybech oka, odoperováno je přebytečné množství kůže, které zabraňuje bezproblémovému vidění. Komplexní zákrok blefaroplastiky včetně následných doladění injekčními preparáty pomůže pacientům vizuálně omládnout o 5 až 15 let.

POZOR: V současné době provádíme na Oční klinice DuoVize pouze operace horních víček.