Objednejte se Zeptejte se

Lépe vidět

10.05.2016

Často je ale nasadím i při práci s počítačem, připadá mi, že nemám na konci dne oči tak moc unavené. A protože jsem už po osmi letech fakt potřeboval nové obruby, řekl jsem si, že by bylo fajn si nechat i oči celkově vyšetřit a třeba se poptat, zda by se s tou tupozrakostí přece jen něco nedalo dělat (doba od prvních laserových operací přece už pokročila). 

Oční klinika DuoVize je jednou z nejznámějších v republice a pozitivní reakce na internetu mě přesvědčily, že tam by to mohlo být fajn. Primárně se zaměřují na operace očí, kterým vždy předchází podrobné vyšetření, které jsem podstoupil i já. Při objednání jsem dostal doporučení, abych si vyhradil na něj zhruba tři hodiny a nejezdil autem, protože oči se musí zhruba v půlce “tour de vyšetřovny” rozkapat a následujících 12-24 hodin máte opravdu problém zaostřit (psát na mobilu těsně po odchodu z kliniky je fun, ještě že mě napadlo si předtím nastavit největší písmo =D ). Rozpisem jednotlivých vyšetření vás nebudu zatěžovat, vše najdete na stránkách DuoVize. Musím ale pochválit neuvěřitelně příjemnou atmosféru, která na pracovišti panuje. Sestřičky jsou usměvavé, hodné a klidným hlasem vše dopodrobna vysvětlují, i když jste už několikátý pacient toho dne. Následuje konzultace se samotnou paní doktorkou, která s vámi probere výsledky a navrhne řešení (u mě žádné bohužel nebylo..mohli by mi odstranit tu půlku dioptrie ze zdravého oka, ale i když jsou operace bezpečné, nikdy člověk neví, co se může stát a bohužel druhé tupozraké oko nejde nijak vyléčit ani “opravit”). Kdyby všechna vyšetření u doktorů byla takto v pohodě, byl by náš svět hezčí =D, nikdo by se jich asi nebál.. Jedinou nepříjemností za celou dobu bylo jen měření slzivosti oka (Schirmerův test), protože osobně nesnesu v okolí oka ani v něm NIC (proto nenosím kontaktní čočky) a při tomto testu vám pod víčko strčí savý papírek, který zároveň vyvolá slzivost. Trochu to píchá a škrábe, vydržet se to těch pět minut dá.

Dostal jsem i předpis na nová skla, pojišťovna sice hradí jen minimum, ale aspoň něco, že ;). Nové obruby Pierre Cardin jsem měl už nějaký čas doma, nicméně jejich výběr je něco, co ze srdce nenávidím. Nesluší mi asi 96% obrub na trhu, takže najít ty správné a které by navíc byly i poměrně univerzální a hodily se k několika outfitům, je oříšek. Po návštěvě asi osmi různých optik a vyzkoušení zhruba stovky brýlí jsem našel takové (rozuměj, vrátili jsme se do té první optiky pro ty třetí obruby, co jsem zkusil..nechápu, proč jsem musel pak ještě absolvovat ten maraton..to je prostě takové to typické - co když někde najdu lepší..stydím se!), které jsem si ještě před čtyřmi pěti lety na sobě nedovedl představit. 

Skla jsem si vybral antireflexní, odlehčená, ztenčená, podle prodavačky zlatý střed. Zatím se mi s nimi žije fajn =). Ještě by někdo mohl vymyslet taková, co se neupalcují! Nicméně, minulý týden jsem zjistil, že jsem si toho mohl nadiktovat mnohem více - třeba mohly obsahovat vrstu Omega XBlue, která eliminuje poslední dobou velmi diskutované modré světlo z obrazovek počítačů, tabletů a telefonů.. O tom ale už brzy v dalším článku.