Objednejte se Zeptejte se

Žena roku: Lucie Valešová

24.03.2016

Lucie Valešová je prvním očním chirurgem v ČR, který implantoval metodou Raindrop hydrogelový mikroimplantát na léčbu presbyopie. Specializuje se také na léčbu Keratokonu. Je zároveň také primářkou Dětského očního centra Kukátko, což komentuje slovy: „Na práci v Kukátku mě baví především to, že mohu dětem poskytovat láskyplnou odbornou péči a léčbu, která je cílená, intenzivní a která dětem pomůže. Naplňuje mne, pokud od nás odcházejí spojené děti i jejich rodiče."

Sami pacienti si vždy pochvalují její lidský a přátelský přístup, se kterým vždy vyšetřuje i provádí samotný zákrok. „Operovala mi oči a já se vůbec nebála, dokonce mě na sále pohladila, uklidnila, vše vysvětlila a byla moc milá! Ona je milá na všechny své pacienty a přistupuje k nim velmi zodpovědně. Svou práci totiž dělá srdcem, což poznáte hned, jak na oční kliniku přijdete," popisuje jedna z mnoha spokojených pacientek.

Lucie Valešová přednáší na 1. lékařské fakultě UK Praha oční lékařství v anglickém jazyce zahraničním studentům. Je autorkou učebnice Léčba diabetických změn oka a Atlasu oftalmologie, s manželem vychovává dvě děti – dvojčata. Je opravdovou kapacitou – lidsky i profesně.
Zdroj: http://www.denik.cz/zena-praha/lucie-valesova-primarka-ocni-kliniky-20160306.html