Objednejte se Zeptejte se

Laserová operace očí v létě? Proč ne!

17.07.2015
„Obecně si pacienti myslí, že by se při plánování laserové operace měli vyhnout letnímu období. Většinou se bojí toho, že se nebudou moci po operaci očí několik měsíců koupat, že nebudou moci jet na dovolenou, či chodit v létě do přírody, aby se vyhnuli pylům a dalším alergenům. Přitom to není vůbec nutné,“ uvádí MUDr. Jana Mikšovská, oční lékařka kliniky DuoVize. Dnešní operační metody jsou totiž natolik šetrné, že pacientovi stačí k dokonalému zhojení očí pouhých čtrnáct dní. 
 
„Při refrakčních operacích očí na naší klinice používáme femtosekundový laser, pomocí něhož provádíme zákrok zvaný NeoSMILE 3D®. Laser velice delikátním a jemným způsobem nařízne rohovku zhruba v délce tří milimetrů a následně pomocí 3D technologie oddělí tzv. lentikulu, neboli část rohovky uvnitř oka, kterou je potřeba vyjmout, aby měl pacient ostré vidění. Tu pak chirurg tím jemným naříznutím vyjme. Nepoužíváme tudíž žádné skalpely ani mikrochirurgické šití,“ popisuje MUDr. Mikšovská. 
 
Už druhý den po operaci vidí pacient zcela normálně a do čtrnácti dnů se dokonale zahojí také třímilimetrová ranka. „Některé studie uvádí, že na zahojení oka po této operaci stačí pouze týden. My ale pro jistotu doporučujeme pacientům čtrnáct dní. Do té doby by se měl pacient vyhýbat prašnému či zakouřenému prostředí, neměl by se koupat. Po dvou týdnech už se může vrátit do zcela běžného života,“ doplňuje MUDr. Mikšovská.
 
Díky moderní technologii NeoSMILE 3D® se tak nyní zájemci o laserovou operaci nemusí obávat, že kvůli zákroku přijdou o celé léto a radovánky s ním spojené. Dobrá zpráva je to například pro studenty a učitele, kteří mohou prázdninové měsíce využít nejen k odpočinku, ale i k péči o svůj namáhaný zrak.