Objednejte se Zeptejte se

Rozhovor s pani primářkou MUDr. Šárkou Skorkovskou, na téma : Když se řekne ...

11.11.2015

KDYŽ SE ŘEKNE ....

... DESIGN

To je široký pojem. Mám ráda ladné křivky Porsche 911 stejně tak jako šaty Liběny Rochové. Denně pracuji s přístroji, které vedle technické dokonalosti mají i nádherný design. Design je všude kolem nás a součástí života od lahve Mattoni až po krásné křeslo od Eamese.


... ZAHRADA

Celé roky jsem na zahradě pěstovala vše, co se dá jíst. Po čase ovšem kytky a trávníky převážily nad mrkví a celerem. Nakonec jsem seznala, že jako oční chirurg ráda navštěvuji zahrady svých přátel a zeleninu kupuji na trhu.


... ÚKLID

Ach jo. Nicméně jde o zdravý poměr mezi neustále gruntujícími osobami, které musí mít naklizeno jako na operačním sále, a pak těmi, kteří, když k nim někdo zabrousí na návštěvu, pronesou: ,,Choďte pomalu, ať nevíříte prach!“


... ARCHITEKTURA

Ta je všude kolem nás, vyjímečná i tuctová, okázalá i nenápadná. Odráží v sobě i běh času a historii. Mám ráda a obdivuji krásné stavby, stejně jako jejich tvůrce. V brněnské vile Tugendhat, při kulturních akcích, které se tam pořádají, se cítím jako v chrámu plném imaginace.


... KUTIL

Užitečný člen domácnosti. Všechno spraví a vylepší sám nebo to mermomocí spravit chce. Na druhé straně pak jednoho kutila doma léčím. Řezné rány, divná vyrážka na rukou po použití naprosto bezpečných chemikálií nebo situace typu ,Jedna tříska, jiskra z kovu, kdo ti vrátí zrak tvůj znovu´ a tak podobně. Kutilové jsou solí naší země.


... DOMÁCÍ ZVÍŘE

Patrně máte na mysli takzvané mazlíčky. S jedním takovým sdílíme domov už více než deset let, zná všechna tajemná zákoutí bytu a má nás rád. I když se s ním mazlíme zřídka. Je to želva. Velmi inteligentní stvoření, které nás asi všechny přežije.