Objednejte se Zeptejte se

Laserová operace v létě? Ano, vody ani slunce se nemusíte bát.

02.07.2015

Stále více lidí se chce zbavit závislosti na brýlích či na kontaktních čočkách. Díky moderním technologiím jsou tyto zákroky prováděny ambulantně a zcela bezbolestně. Navíc se i výrazně snižuje doba rekonvalescence. Díky tomu si zájemci o ostré vidění mohou naplánovat zákrok prakticky ve kteroukoli roční dobu. Klidně i na léto.

Obecně si pacienti myslí, že by se při plánování laserové operace měli vyhnout letnímu období. Většinou se bojí toho, že se nebudou moci po operaci očí několik měsíců koupat, že nebudou moci jet na dovolenou, či chodit v létě do přírody, aby se vyhnuli pylům a dalším alergenům. Přitom to není vůbec nutné,“ uvádí MUDr. Jana Mikšovská z Oční kliniky NeoVize. Dnešní operační metody jsou totiž natolik šetrné, že se pacient téměř okamžitě vrátí do aktivního života.

Nejšetrnější laserová metoda
 „Při refrakčních operacích očí na naší klinice používáme femtosekundový laser, pomocí něhož provádíme velmi šetrný zákrok zvaný NeoSMILE 3D®. Laser velice delikátním a jemným způsobem nařízne rohovku zhruba v délce tří milimetrů a následně pomocí 3D technologie oddělí uvnitř rohovky přebytečnou tkáň, která způsobuje neostré vidění. Tu následně oční chirurg pomocí speciální pinzety z oka vyjme. Úplně odpadá použití excimerového laseru, který u předchozích metod přebytečnou rohovkovou tkáň pálil. NeoSMILE 3D® je tedy nejen šetrnější, ale navíc také pacienta netrápí pachem spálené tkáně. Mikrořez se sám zacelí, nepoužíváme žádné mikrochirurgické šití,“ popisuje MUDr. Mikšovská.

Ostré vidění již druhý den
Již večer po operaci se pacient může dívat na televizi. Druhý den po zákroku už většina lidí vidí zcela normálně a může jít bez problému do práce. O týden později je již možné sportovat, ženy se mohou líčit. „Největší výhodou metody NeoSMILE 3D® je její šetrnost. Díky minimálnímu zásahu do oka zůstává oční rohovka celistvá a velmi rychle se hojí. Proto se naši pacienti již po týdnu vracejí do zcela běžného života,“ doplňuje MUDr. Mikšovská.

Metodou NeoSMILE 3D® je možné odstranit dioptrie do dálky i astigmatismus. Celosvětově již tento miniinvazivní zákrok podstoupilo přes 200 tisíc lidí a zájem se každoročně zvyšuje. Díky moderní technologii se totiž zájemci o laserovou operaci už nemusí obávat, že kvůli zákroku přijdou o celé léto a radovánky s ním spojené. Dobrá zpráva je to například pro studenty a učitele, kteří mohou prázdninové měsíce využít nejen k odpočinku, ale i k péči o svůj namáhaný zrak.