Objednejte se Zeptejte se

Oči máte jenom jedny, tak o ně pečujte!

06.02.2015

Vidíš rozmazaně?

Stává se ti, že nerozeznáš, jestli přijela tramvaj nebo autobus? Ztrácejí se ti v mlze čísla a názvy ulic? Nevidíš titulky filmů v kině, ani poznámky na tabuli? Nezdravíš lidi, když jsou od tebe dál než jeden metr? Pak by možná stálo za to jít si nechat vyšetřit zrak. Nekorigovaná oční vada nezpůsobuje jen každodenní trapasy, ale i bolesti hlavy, únavu, ospalost a červené oči.

Brýle překážejí nejen při líbání

Říká se, že brýle jsou známkou inteligence. A je pravda, že několik oftalmologických studií prokázalo spojitost mezi zrakovou ostrostí a inteligencí s tím, že krátkozrací častěji dosahují vyššího vzdělání a akademických stupňů. Ovšem nosit brýle znamená na ně pořád myslet a stokrát za den si je střídavě nasazovat a odkládat. A neustále mít po ruce hadřík na otření, protože na skla se nalepuje kdeco. Obrýlené krátkozraké slečny se v koupelně musí doslova lepit na umyvadlo, aby si mohly namalovat oči, sportovně založení mladí muži zase řeší věčné dilema: nechat si brýle na očích a riskovat deformaci obrouček, nebo nevidět. Těžko říci, co je bezpečnější. O líbání dvou krátkozrakých ani nemluvě. A kolikrát brýle upadnou na zem nebo zmizí z očí - a jak se bez brýlí špatně hledají? Ostatně, ani shánění těch správných obrub není jednoduché: chceš, aby ti slušely, netlačily na nose ani za ušima, aby skla měla alespoň antireflexní úpravu a brýle nějaký čas vydržely. Chytré hlavy říkají, že je lepší mít vždycky další v rezervě a jedny sluneční k tomu, ale kde na to máš vzít?

I kontaktní čočky omezují

Možná nosíš kontaktní čočky z důvodu širšího zorného pole, celkového vzhledu a větší pohodlnosti při sportování. Čočky mají spoustu dalších výhod: nemlží se, umožňují nošení slunečních nebo lyžařských brýlí, a z oka ti jen tak nevypadnou. Ale při sportu nebo v mrazu se ti snadno vysuší oči, a zážitek se promění v peklo. Stejně tak můžeš dopadnout na party, kde se kouří nebo v klimatizovaném prostředí. Slečny, co se malují, dobře vědí, co čočky občas s očima dělají. Nehledě na to, že musíš neustále hlídat čas, protože čočky je třeba za pár hodin z očí vyjmout. Průměrná doba nošení je jedenáct hodin, přičemž někdo je má na očích dvě hodiny, jiný zase déle. Každopádně potřebuješ mít i brýle na střídání. Náklady na kvalitní měsíční čočky jsou ročně asi čtyři tisíce, torické čočky jsou ještě dražší a něco stojí roztoky. Když k tomu připočteš, co dáš za brýle, už se částka blíží ceně zákroku, který tě dioptrií zbaví jednou pro vždy.

Hit současnosti - brýle v očích!

Co takhle „odložit“ dioptrie natrvalo? Laserové operace očí se dnes provádějí velmi přesnými a mimořádně rychlými lasery v podstatě na počkání. Novou éru odstraňování dioptrií představují progresivní metody NeoSMILE 3D a NeoLASIK HD, které vyřeší problém s krátkozrakostí, dalekozrakostí i astigmatismem. A jak zákroky probíhají? U metody NeoLASIK HD vytvoří tzv. femtosekundový laser na rohovce lamelu (flap), kterou šetrně odklopí oční chirurg. Excimerový laser pak vysokým teplem odpaří dioptrické vrstvy z rohovky a chirurg lamelu přiklopí zpět. U metody NeoSMILE 3D pracuje pouze femtosekundový laser, který na základě precizních výpočtů odstraní dioptrie přímo v rohovce - bez řezu a bez pálení tkáně. Během zákroku se tak nenaruší pevnost ani stabilita rohovky, její povrch zůstane celistvý. Zákrok volí mladí lidé s krátkozrakostí (od – 3 do – 10) a astigmatismem.

Pozvi obrýlené blízké na „LASIK party“!

Pokud vlastníš kartu ISIC, ITIC nebo IYCT, získáš v oční klinice Neovize a Duovize nejen studentskou slevu na laserovou operaci obou očí, ale budeš si moci rozdělit celkovou částku na splátky bez navýšení a jiných poplatků. Když se domluvíš s příbuznými, kamarády, známými, či spolužáky, můžete si nechat provést vyšetření i operaci společně ve stejný den. Svolej „LASIK party“, a ušetříte všichni! Party se může zúčastnit maximálně osm osob, ale už ve čtyřech ušetříte téměř padesát tisíc korun. Čím víc vás tedy bude, tím líp pro vaše peněženky!

Unikátní mobilní aplikace na samovyšetření očí poprvé v Česku!

Na pražské klinice DuoVize čeští lékaři společně s technology navrhli první mobilní aplikaci v České republice pro samovyšetření zraku, a to k volnému využití široké veřejnosti. Ta umožní pomocí smartphonů základní vyšetření zraku ještě před návštěvou lékaře. Lidé si mohou vyzkoušet ostrost zraku, barvocit, astigmatismus a onemocnění sítnice. Aplikace TEST ZRAKU je zdarma ke stažení na AppStore a GooglePlay.