Objednejte se Zeptejte se

Časté dotazy - operace víček

 • Je operace víček bolestivá?

  Na vlastní operaci jsou nepříjemné jen původní injekce lokální anestezie.

  Při dalším průběhu zákroku pacient již nic necítí. 
  Po operaci, kdy účinek lokální anestezie pomine, můžete cítit štípání, pálení, pobolívání nebo brnění. Tyto nepříjemné pocity se zmírní chlazením přes obvaz nebo si můžete vzít běžné analgetikum.

  Většinou jsou pacienti překvapeni dobrým průběhem operace.

 • Slyšela jsem, že po operaci někdy nejdou oči zavřít a musí se do očí kapat.

  Potíže se zavíráním očí se mohou objevit v průběhu prvních dnů po operaci, kdy jsou víčka oteklá. Na zmírnění otoků pomáhají studené obklady.

  Po opadnutí otoku již žádné potíže se zavíráním nebývají. Tato obtíž se teoreticky může vyskytnout při větším odběru kůže, než je potřebné.

  Množství odebírané kůže proto pečlivě zvažujeme a před operací na víčka předkreslujeme.

 • Jaká budu mít po operaci omezení?

  Do druhého dne budete mít na víčkách obvaz a je dobré dodržet klidový režim. Následující dny již není potřeba.

  Pokud se ale pohybujete ve společnosti, zvažte použití větších tmavých brýlí. Dělat můžete cokoliv, jen prosím nezvedejte těžké předměty, nekoupejte se ve veřejných bazénech a také nedoporučujeme líčení očí.

  Ke sportovní a fyzické aktivitě se můžete vrátit po 3-4 týdnech, plavání ve veřejných bazénech je možné po 5-6 týdnech, používat běžnou kosmetiku včetně líčení po 3 týdnech.

  Počítejte ,prosím, v pooperačním období s modřinami víček, které se vstřebají za 10-14 dní (jako každé jiné).

 • Dlouhodobě užívám Anopyrin. Nebude to vadit při operaci?

  Ano, bude to vadit. Jakýkoliv lék na snížení srážlivosti krve je nutno před operací na 3 týdny vysadit. O možnosti vysazení se poradíte se svým praktickým lékařem nebo internistou.

 • Mám zapadlé oči. Budu je mít po operaci větší?

  Polohu očí v očnici máme danou geneticky a nelze ji ovlivnit. Neexistuje žádný způsob, jak radikálně změnit velikost a polohu očí. Pokud ale odstraníme nadbytečnou kůži, která Vám oční štěrbinu zmenšuje, budou Vaše oči výraznější. Natažením kůže se také do jisté míry vyhladí vrásky v okolí očí.

 • Když se usmívám, dělají se mi vrásky. Zmizí tyto vrásky po operaci?

  Mimické vrásky při smíchu a při gestikulaci po operaci nezmizí, jsou přirozené, máme je od narození a jsou způsobeny větším posunem kůže při pohybu svalů. Můžeme do jisté míry odstranit klidové vrásky v zevním koutku oka.

  Vyhlazení mimických vrásek lze dosáhnout větší aplikací botulotoxinu do okolí očí. Obličej však po tomto výkonu působí trochu „jako maska" a není zcela přirozený.

 • Hradí plastickou operaci víček zdravotní pojišťovny?

  Zdravotní pojišťovny hradí plastickou operaci víček jen výjimečně, v přísně indikovaných případech a po schválení revizním lékařem. Musíte splnit především podmínku, že pokleslá kůže víček zásadním způsobem znemožňuje vidění.

  Oční klinika NeoVize nemůže ani v těchto případech provést zákrok na účet pojišťovny, protože nemá tyto kódy s pojišťovnami nesmlouvané.

  Pokud stav vašich víček znemožňuje vidění a domníváte se, že revizní lékař vaší pojišťovny úhradu schválí, obraťte se prosím na jiné zdravotnické zařízení.

 • Je operace bezpečná?

  Při každém chirurgickém výkonu mohou nastat komplikace.

  Pečlivým vyšetřením, sterilním provedením na operačním sále, precizní chirurgickou technikou a pooperačními kontrolami se snažíme riziko minimalizovat.

  Reálná míra rizika je do té míry malá, že si troufáme operovat obě oči najednou.

 • Dělají se mně keloidní jizvy, můžu na operaci víček?

  Tvorba keloidních jizev je geneticky daná, je to způsob hojení kůže. Na těle máme oblasti, kde se keloidy tvoří více (hrudník a horní polovina zad).

  Pokud jste člověk s keloidním hojením, neznamená to, že operaci víček nelze provést. Operaci víček je třeba provést až při opravdovém kosmeticky viditelném převisu, zbytečně s ní nepospíchat a počítat s delším hojením, delší aplikací mastí, masážemi a dle stavu i s další péčí V obličeji bývají keloidy obvykle menší ale je třeba se jizvám déle a intenzivněji věnovat.

  Přes všechnu snahu ale může kosmetický vzhled jizev u pacientů s keloidním hojením zůstat horší.

banner