Objednejte se Zeptejte se

Nitrooční čočky (refrakční výměna čočky CLE, RLE)

Myslíte si, že vaši vysokou dioptrickou vadu nelze odstranit? Najdeme pro vás řešení, které vám bezpečně zajistí stabilně kvalitní pohled na svět. 

 

Na Oční klinice NeoVize máme bohaté zkušenosti s řešením vysokých dioptrických vad metodou refrakční výměny čočky (RLE, CLE).

Pokud je vaše dioptrická vada mimo rozsah laserových zákroků a je vám již více než 40 let, tak právě tato metoda může být pro vás tou pravou. Metodou refrakční výměny čočky lze odstranit jakýkoliv počet dioptrií.

 

 

Nelaserový zákrok refrakční výměna čočky spočívá ve výměně původní lidské čočky za čočku umělou, která je natrvalo naimplantována (zasazena) do oka. Umělá nitrooční čočka musí být vyrobena z vysoce kvalitního materiálu, který je schopen dlouhodobě zajistit průzračnost a také stabilitu čočky v oku, aby byl dlouhodobě zajištěn ostrý a jasný pohled na svět.

Vysátí přirozené čočky
před implantací

Implantace nitrooční čočky
- rozbalení čočky do oka

Usazená nitrooční čočka
v oku pacienta

Výměna čočky se provádí ambulantně, trvá přibližně 10 minut. Zákrok je zcela bezbolestný a není potřeba žádné anestezie. Oko je při zákroku znecitlivěno kapkami a druhý den pacient již na operované oko normálně vidí. Operace na druhém oku se provádí obvykle v odstupu 14 dní.

Na Oční klinice NeoVize používáme pro RLE výhradně vysoce kvalitní čočky renomovaných společností.

Seznamte se také se zkušenostmi našich pacientů, kteří již implantaci nitrooční čočky na naší oční klinice podstoupili.

Rozhodli jste se? OBJEDNEJTE SE NA VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ a najdeme pro vás řešení, které splní vaše požadavky na vidění.

 

Zakladatel Oční kliniky NeoVize, MUDr. Josef Hycl, CSc., prováděl v České republice operace metodou RLE a PRELEX již od roku 1993 a byl prvním lékařem v ČR, který tyto metody zavedl do klinické praxe. Na téma RLE obhájil vědeckou disertaci a získal vědecký titul CSc.

banner

Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.

Zbyněk 14.02.2018 19:15

Lze tuto čočku po nějaké době vyměnit za vhodnější,? Např.pokud se v budoucnosti vyvinou vhodnější materiály?

Odpovědět