Objednejte se Zeptejte se

Zaměstnanci NeoVize se zbavují dioptrií. Věří tomu, co dělají

25.12.2016
Zaměstnanci NeoVize se zbavují dioptrií. Věří tomu, co dělají

32 - tolik zaměstnanců sítě očních klinik NeoVize, DuoVize a NeoVízia již podstoupilo operaci očí. Do práce, kterou náš lékařský personál odvádí, vkládáme stoprocentní důvěru. „My prostě věříme tomu, co děláme,“ vzkazují odoperovaní zaměstnanci.

Díky tomu, že operaci podstoupili „na vlastní oči,“ se zaměstnanci dokáží lépe vcítit do pocitů pacientů, zodpovědět všechny dotazy a připravit je na zákrok. Jako poslední zatím rozšířila řady operovaných zaměstnanců koordinátorka zdravotní péče z pražské Oční kliniky DuoVize, Tereza Burdová. Na recepci kliniky často slýchává od pacientů nejrůznější otázky anebo naopak dojmy z operace. „O odstranění dioptrií laserem jsem přemýšlela už dlouho, vlastně od prvního ročníku gymnázia, ale definitivně jsem se rozhodla až teď,“ říká Tereza.

Koordinátorce vadily brýle i kontaktní čočky. „Brýle mi překážely v podstatě pořád, například při sportu, sledování televize i při práci na počítači. Proto jsem začala nosit kontaktní čočky,“ vysvětluje Tereza Burdová. Ty jí zprvu vyhovovaly. Pak ji ale přestalo bavit každodenní dodržování přísných pravidel pro nošení kontaktních čoček. „Musela jsem důsledně dodržovat doporučenou dobu používání čoček, pouzdra i roztoku a vše včas měnit, jinak bych riskovala infekci. Také jsem si musela dávat pozor, abych s čočkami v očích neusnula. A samozřejmě jsme s sebou pořád musela nosit pouzdro na čočky s roztokem. Prostě žádný komfort, žádná volnost,“ vyjmenovává další důvody vedoucí k odstranění dioptrií laserem.

 

Na nový zrak si hned zvykla

Na operaci se Tereza těšila. „K celému týmu naší kliniky mám plnou důvěru, ničeho jsem se tím pádem nebála." V DuoVizi podstoupila odstranění dioptrií do dálky i astigmatismu bezbolestnou metodou NeoLASIK HD. „Po zákroku jsem jela domů, kde jsem usnula. Po několika hodinách spánku mě čekala velká změna: otevřela jsem oči a vše jsem viděla ostře. Na nový zrak jsem si rychle zvykla a moc si to užívám,“ usmívá se Tereza.

Teď se nejvíc těší na zimní sporty, které si konečně užije bez dioptrií. „I taková koulovačka bude stát konečně za to, když nebudu mít brýle nebo čočky,“ nemůže se dočkat Tereza.

„Stále zvažujete, zda do operace jít? Běžte, není se čeho bát. Je to skvělý pocit zase vidět bez korekčních pomůcek!“ vzkazuje koordinátorka zdravotní péče všem váhajícím.

Tereza po laserové operaci