a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Ing. Dana Račanová
asistentka ředitele

NeoLASIK HD® - Oční klinika Neovize

"Operaci hodnotím jen pozitivně"

Daně Račanové se zrak se začal zhoršovat během studia. Brýle však nosila jen měsíc, poté přešla ke kontaktním čočkám, které jí umožňovaly i sportovat.

„Stávalo se mi ale, že mě čočky řezaly a mívala jsem podrážděné a suché oči. Částečně mě také omezovaly, například když jsem někam jela nebo jsem chtěla někde přespat, musela jsem myslet na kontejnerek s roztokem. Velice dobře znám i úsměvné nehody, kdy se mi roztok vylil do kabelky. Při tandemovém seskoku padákem mi kontaktní čočky vypadly a našly se v ochranných brýlích. Znám i situace, kdy člověk ve spěchu loví čočky v umyvadle,“ hodnotí Dana osm let nošení kontaktních čoček.

Rozhodování o laserové operaci NeoLASIK HD® nebylo pro dceru oční lékařky moc těžké. Představa, že už nebude muset řešit komplikace s kontaktními čočkami, ji k operaci velmi motivovala.

„Samotná operace byla překvapivě pohodová a rychlá. Paní primářka Kalandrová mi před zákrokem všechno vysvětlila.  Na sále se snažila situaci odlehčit a povídaly jsme si o všem možném. Během pár minut byla celá operace hotová,“ popisuje mladá pacientka průběh zákroku. „Když jsem odcházela z kliniky, mžourala jsem jako krtek a oči byly citlivé. Doma jsem však hned šla spát a již při probuzení jsem viděla ostře. Jen pár hodin po operaci! Zní to sice jako z pohádky, ale kdo to nevyzkouší na vlastní kůži, asi neuvěří,“ dodává s úsměvem Dana.  

Od operace se navíc ke svým očím chová jinak - lépe. „Nošením kontaktních čoček a neustálým saháním do očí se mi asi trochu posunula hranice vnímání, jak jsou oči důležité. Teď o své oči více pečuji,“ přiznává pacientka a dodává: „Asi dva měsíce po operaci jsem se bála oči odličovat nebo si je silněji protřít. I když by to nemělo očím vadit, raději jsem si zvykla na šetrnější přístup a dodržuji to stále, oči máme jenom jedny.“