Objednejte se Zeptejte se

Jan Vaverka
optometrista

Nitrooční kontaktní čočky - Oční klinika Neovize

"Je to úžasné! Žádné čočky, žádné brýle. Ráno se vzbudím, otevřu oči a hned vidím. Vidím na budík, vidím z okna na lidi venku. Je to krásný pocit vidět."

Optometrista Honza Vaverka nosil kontaktní čočky 14 let. 
Miluje hory, leze po skalách a vždy u toho potřeboval čisté prostředí pro manipulaci s čočkami. Kvůli vysokým dioptriím nemohl podstoupit laserovou operaci očí, proto se rozhodl pro korekci své dioptrické vady pomocí ICL – nitroočních kontaktních čoček. Ty se vkládají před přirozenou lidskou čočku, nevyžadují ze strany pacienta žádnou péči a pozornost. Jsou trvale uloženy v tzv. přední komoře oka a vydrží po celý život. Výhodou je možnost jejich výměny v případě postupu vady.

„Nejvíce mě moje dioptrická vada omezovala na horách, nemohl jsem si je užít tak, jak jsem vždy chtěl. Pro manipulaci s kontaktními čočkami jsem potřeboval čisté prostředí a někdy to byl problém,“ říká Honza.

Na oční klinice NeoVize podstoupil ambulantní bezbolestní zákrok implantaci nitroočních kontaktních čoček u paní docentky Šárky Skorkovské, přimářky oční kliniky.

„Zákrok proběhl hladce, pacient byl přímo ukázkový a vzorně spolupracoval. 7 dioptrií jsme implantací nitroočních kontaktních čoček ICL zkorigovali na 0. Honza se po krátkém odpočinku vrátil do práce i ke všem běžným činnostem včetně lezení po skalách,“ zhodnotila operaci paní docentka Šárka Skorkovská.

 

fotofotofotofoto