Objednejte se Zeptejte se

Monika Ziková
Manažerka

Léčba sítnice a sklivce - Oční klinika Neovize

"Přečtu i ta nejmenší písmenka!"

Největší omezení jsem zažívala na nákupech.Z pohodlnosti se mi nechtělo vytahovat puzdro s brýlemi a tak jsem často nic nekoupila a raději jsem odešla. Případně jsem si s sebou brávala své dcery, aby mi přečetly etikety a cenovky. Bez brýlí jsem si nedokázala přečíst ani SMS. Když jsem si je nasadila při práci, překážely mi zase do dálky. Na druhou stranu, když jsem si brýle na čtení zapomněla doma, byla jsem v práci úplně nepoužitelná.Rozčilovalo mne to neustálé sundávání a nasazování brýlí,“ vzpomíná na trápení s brýlemi manažerka Monika Ziková.

Už asi dva roky zpátky chtěla paní Monika své dioptrie na čtení řešit. „Zjišťovala jsem si různé možnosti, tehdy ale ještě metoda Raindrop nebyla dostupná.“

 

Zázrak oční medicíny

Léčba presbyopie, tedy neschopnosti zaostřit na čtecí vzdálenost, metodou Raindrop spočívá ve vložení hydrogelového mikroimplantátu do rohovky oka. Implantát lehce změní zakřivení oční rohovky a tím umožní pacientovi znovu číst bez brýlí. Zákrok se provádí pouze na jednom - nedominantním - oku, které pacient používá při zaostřování na blízko.

Byla jsem překvapená, jak rychlý celý zákrok byl. Ve 13:45 mi začali na přípravně rozkapávat oči anestetickými kapkami a v 15:00 jsem už seděla v autě na cestě domů. Dnes dělám všechno bez brýlí a považuji to za zázrak. Vidím na počítač, na mobil, bez problémů přijímám a odesílám esemesky. Největší přínos implantace Raindropu si však uvědomuji v osobním životě a když si užívám volna.Svoboda, kterou prožívám, se nedá ani popsat slovy. Cítím ji všude, cítím, že mmne končně nic nesvazuje, už konečně nejsem otrokem brýlí na čtení.“

Monika Ziková (4. zleva) s odbornicí na metodu Raindrop, MUDr. Miriam Záhorcovou (5. zleva) a se skupinou pacientů, kteří také podstoupili léčbu prebyopie metodou Raindrop.