Spokojenost pacientů: hodnocenihodnocenihodnocenihodnocenihodnoceni
Objednat na konzultaci
Jméno: Příjmení: Email: Telefon: Věk: Co vás trápí?
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Prof. MUDr. Naďa Jirásková, Ph.D., FEBO
Klinický konzultant, mikrochirurg

Prof. MUDr. Naďa Jirásková, Ph.D., FEBO

V oční klinice NeoVize působí jako oční chirurg od července 2009.

Profesorka Jirásková promovala v roce 1989 na Lékařské fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. V letech 1989 - 1993 pracovala jako sekundární lékařka Oční kliniky ILF Masarykovy nemocnice v Ústí na Labem. Od roku 1993 pracuje na Oční klinice Lékařské fakulty University Karlovy a FN v Hradci Králové.

V roce 1992 získala atestaci I. stupně a v roce 1996 atestaci II. stupně v oboru oftalmologie. V roce 1997 úspěšně ukončila doktorské postgraduální studium na LF UK v Hradci Králové obhajobou disertační práce v oboru oftalmologie a byl jí udělen titul Ph.D. V roce 2004 byla jmenována docentkou pro obor oční lékařství, v roce 2009 profesorkou.

Prof. Jirásková se specializuje především na mikrochirurgii oka, onemocnění povrchu a předního segmentu oka, na neurooftalmologii a oční imunologii a alergologii. Dlouhodobě se též věnuje problematice transplantací očních rohovek a implantaci keratoprotéz.

Je místopředsedkyní oborové rady Katedry oftalmologie a komise pro obhajoby disertačních prací a rigorózní zkoušky v oboru oftalmologie. Vede kurzy neurooftalmologie, sloužící k postgraduálnímu vzdělávání oftalmologů, a podílí se na přípravě a vedení kurzů klinické alergologie i oční mikrochirurgie. 

Absolvovala několik dlouhodobých zahraničních stáží, např. u prof. Finea v Eugene, Oregon, USA, u prof. Oshera v Cincinnati, Ohio, USA a u prof. Gregora v Londýně, GB.
V roce 2001 získala cenu prof. MUDr. J. Vanýska, DrSc., která se uděluje za nejlepší publikovanou práci oftalmologům do 35 let. 

Profesorka Jirásková je členkou Oftalmologické společnosti J. E. Purkyně, American Society of Cataract and Refractive Surgery a European Society of Cataract and Refractive Surgeons. Je autorkou a spoluautorkou více než 200 publikovaných vědeckých prací. Vydala 4 odborné monografie a několika kapitolami se podílela na dalších 8 knihách. Aktivně se zúčastňuje tuzemských i zahraničních sympozií, kde přednesla již více než 600 přednášek. Je spoluřešitelkou několika grantových výzkumů.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek